שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נשיא המדינה בחר: "קפיטריה בטבריה"

  במפגש מרגש בין נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, לגברי בנאי ושייקה לוי, חברי "הגשש החיוור", שוחחו השלושה על החבורה המיתולוגית, ציטטו משפטי מפתח אלמותיים והנשיא אף הכריז על המערכון האהוב עליו ביותר - "קפיטריה בטבריה". עכשיו תורכם לבחור במערכון האהוב ואולי תזכו במכונית

   

  "חייתי את התקופה הזו, הכרתי את כל היוצרים, את כל המילים ונכדיי הם כבר דור שלישי ל'גששים', כשאנחנו חוזרים וצופים במערכונים יחד; שלושתכם הייתם מתנת אל ומדינת ישראל זכתה במתנה גדולה", כך אמר היום (ה') נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, לשייקה לוי וגברי בנאי, כשנפגש עמם במלאות יובל להקמת ההרכב המיתולוגי "הגשש החיוור".

   

  בנאי ולוי הגישו לנשיא את ספר הזהב של הגשש החיוור בהקדשה חמה לרגל חגיגות היובל. במהלך שיחתם על המערכונים האהובים, נזכרו יחד בשירים השגורים בפיו של הנשיא בחיבה גדולה. "כשהמים עולים לקומה השנייה מהצינור, הם מתעייפים", הזכיר הנשיא, ושייקה השיב לו: "אז שינוחו...". 

   

  גברי, הנשיא ריבלין ושייקה - "הגששים הם מתנת האל לישראל" (צילום: מארק ניימן לע"מ) (צילום: מארק ניימן לע
  גברי, הנשיא ריבלין ושייקה - "הגששים הם מתנת האל לישראל"(צילום: מארק ניימן לע"מ)

   

  הקפיטריה של הנשיא

  במהלך הפגישה סיפר הנשיא שבחר במערכון "קפיטריה בטבריה" כאהוב עליו ביותר, וזאת בניגוד להשערות הגששים כי הנשיא יבחר דווקא את המערכון "אופסייד סטורי". 

   

  "המערכון 'קפיטריה בטבריה' הוא מיקרוקוסמוס של היכולות שלנו, לצד הנאיביות שלנו. שם פתרנו את כל בעיות העולם," אמר ריבלין, "הביצוע שלכם נהדר אבל גם כתיבתו המופלאה של אלוני, בלתי נשכחת". 

   

   

  בין ציטוט לציטוט מהמערכונים והשירים, שוחחו הגששים עם הנשיא על חוויותיו מהחודשים הראשונים בתפקידו, על הדאגה המשותפת מהאלימות הגואה בשיח החברתי ובמגרשי הכדורגל ועל האתגרים העומדים על סדר יומה של החברה הישראלית. "ליווינו את העם בכל התחנות בהן עברנו יחד, כל ישראלי הרגיש את החיבור האישי אל הסיטואציות אותן שיחקנו", אמר שייקה.

   

  "כשאנשים שמעו אתכם, כל מערכון הסתיים בתקווה, תמיד אפשר היה לשאוב תקווה מכם", סיכם הנשיא.

   

  ynet, "ידיעות אחרונות" וערוץ yes קולנוע ישראלי חוגגים 50 שנה לגשש החיוור, שלישיית

  הבידור האהובה והמשפיעה ביותר בכל הזמנים, שעיצבה את פני הבידור הישראלי ויצרה את השפה ה"גששית".

   

  בסוף השבוע האחרון לחגיגות יוכרז המערכון האהוב בכל הזמנים ובין הבוחרים תוגרל מכונית הונדה סיוויק 5 דלתות, משפחתית ויוקרתית ופרסים יקרי ערך נוספים - היכנסו כדי להשתתף גם אתם . המצעד המלא ישודר ביום שישי ה19.12 בתחנות רדיו תל־אביב, רדיו חיפה, רדיו דרום וגלי ישראל וביום שבת ה-20.12 בערוץ "yes קולנוע ישראלי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מארק ניימן לע"מ
  גברי בנאי, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ושייקה לוי - כמו שאומרים "אז שינוחו"
  צילום: מארק ניימן לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים