שתף קטע נבחר

75

וביניהם

בעיצומו של "צוק איתן" נתקל כוח של פלס"ר גבעתי בחוליית חמאס ברפיח. לאחר שהרגו קצין וחייל הצליחו המחבלים לחטוף לתוך מנהרה את גופתו של סגן הדר גולדין ז"ל. סגן מפקד הפלס"ר, סגן איתן, סיכן את חייו כשזינק למנהרה בניסיון להציל את חברו. השבוע, רגע לפני חתונתו של סגן איתן, הוא נפגש עם האח התאום של הדר, צור גולדין, כדי לדבר על חברות, גבורה והגעגועים לאח–חבר שלא יחזור

ביום ראשון השבוע סגן איתן התחתן. איתן, סגן מפקד סיירת גבעתי, היה הקצין שזינק במהלך מבצע "צוק איתן" לתוך מנהרת התופת של חמאס בניסיון להציל את סגן הדר גולדין ז"ל. לחתונה שלו הגיע צור, תאומו של הדר, הצעיר ממנו בחמש דקות בדיוק. למרות שנת האבל, החליט האח השכול לא להחמיץ את השמחה.

 

סגן צור גולדין (מימין) וסגן איתן. "אני מבין שאנשים רואים במה שעשיתי מעשה גבורה. אני לא אוהב להיות סמל", אומר סגן איתן | צילום: אוהד צויגנברג (צילום: קבוצת ידיעות אחרונות) (צילום: קבוצת ידיעות אחרונות)
סגן צור גולדין (מימין) וסגן איתן. "אני מבין שאנשים רואים במה שעשיתי מעשה גבורה. אני לא אוהב להיות סמל", אומר סגן איתן | צילום: אוהד צויגנברג

 

"היה לי ברור שאני בא לשמח את איתן בחתונה שלו", צור אומר, "ושאני אשמח, במגבלות האבל. אחרי שהדר נהרג הזמנתי את איתן להיות חלק מהמשפחה שלנו. אני אוהב אותו. אנחנו חברים עכשיו, אני ואיתן. אני מאמין שנלווה אחד את השני כל הזמן. חבר זה לא להגיד 'אנחנו שותפים לשכול' או להיפגש ולדבר רק על הדרמה שהתרחשה. אנחנו חברים במובן הזה שאנחנו מלווים אחד את השני, כשהרוח של הדר, החיוך והשמחה שלו כל הזמן ברקע".

 

איתן: "מה שקרה זה חלק ממני. זה משהו שטבוע בי. עם כמה שאני מנסה לברוח מזה ולהתחמק ולהדוף, אני לא יכול. זה כבר אני. אני ישן בסדר וחי בסדר, אבל אני מתעסק עם זה הרבה".

 

הכתבה המלאה תופיע ביום שישי ב"ידיעות אחרונות" לרגל 75 שנה לעיתון

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קבוצת ידיעות אחרונות
סגן צור גולדין (מימין) וסגן איתן
צילום: קבוצת ידיעות אחרונות
מומלצים