שתף קטע נבחר

75

75 השנים הראשונות

רובי ריבלין היה פעוט בן שלושה חודשים ומלחמת העולם השנייה השתוללה באירופה כאשר יצא הגיליון הראשון של "ידיעות אחרונות". "בהקמת מדינת ישראל חלום אבות הציונות התממש", אומר נשיא המדינה ריבלין, 75 שנה אחרי. "עכשיו נותר לנו לבסס חברה צודקת והוגנת, שמציעה אפשרויות שוות והזדמנויות שוות לכל תושביה"

כשיצא הגיליון הראשון של "ידיעות אחרונות", ב־11 בדצמבר 1939, מלחמת העולם השנייה כבר השתוללה באירופה. בביתם בירושלים חיבקו יוסף ורחל ריבלין את בנם הפעוט, ראובן, בן שלושה חודשים ויומיים. 75 שנה אחר כך, ב־11 ביוני 2014, זכה התינוק הזה להופיע על שער העיתון - כשנבחר לנשיא העשירי של ישראל.

 

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין (צילום: אלכס קולומויסקי)  (צילום: קבוצת ידיעות אחרונות) (צילום: קבוצת ידיעות אחרונות)
הנשיא ראובן (רובי) ריבלין (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: קבוצת ידיעות אחרונות)

 

"הייתי בסך הכל בן שלושה חודשים, לא יכולתי לקרוא בעצמי את הגיליון הראשון של 'ידיעות אחרונות', וצר לי על כך", מסביר רובי ריבלין עכשיו. "עם זאת, אני זוכר שכנער צעיר הייתי יוצא מהגימנסיה בשעה שתיים בצהריים וצועד עם חבריי לקנות גלידה בקפה אלנבי. מוכרי העיתונים היו קוראים אז בקול גדול, 'ידיעות אחרו־נות', במלעיל, ומאז נחרת המותג בליבי כעיתון המבשר את עיתוני הערב".

 

האם ההורים שלך חלמו שיבוא יום ותיבחר לנשיא?

 

"אמא שלי לא חלמה שאהיה נשיא. לכן היא קראה לי רובי. היא הייתה חברה באצ"ל ועסקה בעיקר בהגשמת החלום היהודי של הקמת מדינת ישראל. יכול להיות שאבא שלי חלם שאהיה נשיא. הוא היה אדם עם דמיון נועז יותר. כילד, הכרתי את בן־גוריון ובגין ושיננתי את משנותיהם של הרצל וז'בוטינסקי.

 

"עם הקמת המדינה נעשיתי מעורב יותר בחיים הציבוריים, וכאשר ראיתי במו עיניי את כנסת ישראל, ידעתי שיום יבוא ואהיה מעורב בפוליטיקה. חלומי הגדול היה להיות ראש העיר ירושלים. ככל הנראה, כבר לא אגשים את החלום הזה".

 

הכתבה המלאה תופיע ביום שישי ב"ידיעות אחרונות" לרגל 75 שנה לעיתון

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קבוצת ידיעות אחרונות
הנשיא ראובן (רובי) ריבלין
צילום: קבוצת ידיעות אחרונות
מומלצים