שתף קטע נבחר

בכיר בקמפיין ש"ס מסובך: תקיפה והשתקה

טענות לניצול מיני ופרסומים נגדו הובילו את האיש - היום בעל תפקיד במפלגה - לתקוף את האישה ואת הוריה. אחרי שהועמד לדין, פנו הצדדים לבוררות אצל רב וזה קבע: הוא ישלם מאות אלפי שקלים תמורת שתיקתה. אלא שהכסף לא שולם והפרשה לא נחתמה. "הכול שקר", הוא טוען

כתב אישום על אלימות נגד בכיר המעורב בפעילות הבחירות של מפלגת ש"ס חושף פרשייה אפלה ומסובכת שהושתקה בהסדר מחוץ לבית משפט. כך נודע ל-ynet. באופן חריג, לאיש ניתנה הקלה בהליך המשפטי והוא לא הורשע על אף הודאתו בתקיפה - אך לסיפור הבלתי גמור הזה יש פרקים רבים נוספים, שאם יתפרסמו במלואם עשויים להסעיר רבים במגזר החרדי.

 

בין שני "גיבורי" הפרשה הייתה היכרות מוקדמת. האישה טענה שהגבר ניצל אותה מינית וביצע בה מעשים מגונים במשך שנים. היא החלה להפיץ פרסומים קשים בגנותו בציבור החרדי, ולפי כתב האישום הראשוני שהוגש נגדו - בתגובה הוא הגיע לביתה, תקף אותה ואת הוריה המבוגרים וגרם להם חבלות.

 

אביה של האישה הגיש תלונה במשטרה, ובמאי 2013 הוגש נגד הגבר - היום בכיר בקמפיין ש"ס - כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב בגין עבירות תקיפה, ניסיון תקיפה והיזק לרכוש.

 

לאחר הגשת כתב האישום ניסו הגבר והאישה להגיע להבנות במסגרת בוררות אצל רב מוכר בחברה החרדית. היא שטחה את טענותיה, והוא הכחיש אותן בתוקף. לאחר הליך ארוך קבע הרב את הסכום שישולם לאישה - מאות אלפי שקלים - ואילו היא בתמורה תתחייב לא להתלונן לעולם על העבירות. בנוסף פסק הבורר כי בנוגע לתיק הפלילי שממשיך להתנהל בבית המשפט היא תסייע לכך שלא יורשע. כמו כן נאסר על האישה לפנות לנאשם או לדבר עמו.

 

ואולם הפרשה לא הסתיימה מאחר שהאישה עדיין לא קיבלה את הכסף, וגם התוקף לכאורה ממשיך להיאבק על צדקתו.

 במקביל, בכל הנוגע לאישום הפלילי הגיע הנאשם להסדר טיעון עם מחלקת התביעות של המשטרה, ובמסגרתו הודה בעובדות של כתב אישום מתוקן שכלל רק עבירה אחת של תקיפה, ונשלח לתסקיר שירות מבחן.

 

הנאשם לא הורשע, אך עם זאת התביעה הבהירה שתבקש בהמשך הרשעה במסגרת שלב הטיעונים לעונש. הסנגור, כך סוכם בהסדר, יוכל לטעון באופן חופשי בדיון שנקבע לחודש מרס, לאחר הבחירות לכנסת.

 

האיש אמר בתגובה כי "הכול שקר וכזב, והצדק ייצא לאור". עו"ד שרי נוימן, שמייצגת את המתלוננת, וכן עו"ד רונן סטי, שמייצג את הנאשם, סירבו להגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים