שתף קטע נבחר

מפתח משחק נגד צפון קוריאה: פרצו אלי

אתר של המשחק "Stop Kim" נגד מנהיג צפון קוריאה נפרץ והושחת, לפי טענת מפתח המשחק, שלא יודע להגיד אם מדובר בפורץ חובב או בעבודה רצינית

מפתח אפליקציות ישראלי שיצר משחק בשם Stop Kim, טוען כי האקרים תומכי צפון קוריאה פרצו לאתר שלו, שתלו מסר נגדו ומחקו תמונות.

 

 

המפתח כתב בחשבון הפייסבוק שלו באנגלית "האתר שלנו נפרץ. אני חושב שקים ג'ונג און לא אהב את המשחק שלנו. מפחיד". לסטטוס הוא צירף תמונה שבה כתוב "האתר נפרץ. אל תתעסק עם צפון קוריאה".

 

במשחק צריך להקיש על פצצה אטומית בשביל לפרוק אותה, בלי שקים ג'ונג און ישים לב. לפי החנות של גוגל למשחק יש כרגע עשרות אלפי הורדות.

 

אי אפשר לדעת את מקור הפירצה

בשיחה עם ynet הוא טוען גם כי תמונות נמחקו מהאתר, אך המשחקים עצמם נמצאים בחנות היישומים של גוגל וכי האתר "הוא רק שלוחה", כך שלא נגרם נזק גדול. מפתח האתר אומר כי אין לו דרך לדעת אם מדובר בפירצה מקצועית או האקר חובבן, וכי אין לו דרך לבדוק ברישומי האתר מה מקור הפירצה.

 

מדובר באתר שמבוסס על Wordpress, פלטפורמה פופולרית גם לאתרים קטנים, שאם לא מתחזקים כראוי גם האקרים חובבים יכולים למצוא בה פרצות, כך שהפירצה יכול להגיע מכל מקום. 

 

הטענות של מפתח המשחק מתפרסמות על רקע המשבר הגובר בין ארצות הברית לצפון קוריאה, על רקע האשמה כלפי המדינה האסייתית, כי הוא זו שאחראית לפריצה הגדולה לסוני, שהביאה לדליפת מידע רב ולגניזה של הסרט הראיון. צפון קוריאה הכחישה קשר לפירצה והזמינה את ארה"ב לבצע חקירה משותפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים