שתף קטע נבחר

הילדים הפלסטינים היו רעבים, החיילים נתנו ארוחה

שני ילדים פלסטינים ניגשו למוצב צה"ל בחברון וסיפרו שאין להם מה לאכול, אחרי שחיפשו בפחים. החיילים נתנו להם קציצות, לחם, חומוס וגם ממתקים. "אם מישהו יגיד שצה"ל לא מוסרי, תשלחו אותו אליי", אמר אחד החיילים

שני ילדים פלסטינים שהתקרבו היום (א') לעבר מוצב של חיילי צנחנים בחברון הצליחו לעורר את רחמיהם לאחר שביקשו אוכל. אחד החיילים, רב"ט אורן, סיפר על כך לחבריו והם לא היססו לתת חלק נכבד מארוחת הצהריים שלהם לילדים, ואף פינקו אותם בממתקים שקנו. "אחרי התייעצות עם החברים היה לנו ברור שאנחנו לא מסוגלים לשלוח ילדים להמשיך לחפש אוכל בפחים, בזמן שלנו נשארים עודפים מהאוכל שלנו", סיפר הרב"ט.

 

בין הפרת סדר אחת לאחרת, נחשף גם הצד האנושי של חיילי צה"ל והאוכלוסייה הפלסטינית. אחרי ששמעו מהילדים ש"אנחנו רעבים, אין לנו אוכל בבית אנחנו מחפשים בפחים מה לאכול", החליטו הצנחנים לתת להם כיכר לחם, קציצות צלויות, פירות, ירקות, חומוס, וגם שקית במבה וחטיף שוקולד שקנו לעצמם עוד קודם. "אחד הילדים אמר לי שהוא כבר חיפש בכל הפחים מסביב. אמרתי להם לחכות בצד כמה דקות עד שאחזור", הוא מספר. "יצאנו אליהם חזרה ושלחנו אותם עם צידה טובה לדרך".

 

רב"ט אורן כתב בדף הפייסבוק שלו כי קודם לאירוע עם הילדים התרחשה זריקת אבנים לעבר הפילבוקס שבו שהה. "כאשר פרקנו מהפילבוקס על מנת לפזר את ההמון שהמשיך בזריקת אבנים מסיבית לעברנו, הכנתי לירי את אחד מהאמצעים לפיזור הפגנות שברשותנו",

כתב. "באותם רגעים הסמל שלי הבחין בילדה קטנה שעמדה מחוץ לביתה וחצצה בינינו לבין הפורעים. הוא אומר לי לחדול ירי ואני לא יורה עד שווידאנו שהילדה במקום בטוח בתוך ביתה. בזמן הזה היינו חשופים מול זורקי האבנים וחטפנו הרבה וחזק, אך בשום שלב לא העלינו בדעתנו לעשות שום דבר כל עוד ילדים חפים מפשע עלולים להיפגע".

 

הוא הוסיף עוד: "אני מקווה שמשני הסיפורים שהצגתי לכם, כמי שנמצא בשטח שחווה את הדברים ללא תיווך, הצלחתם לקבל תמונה מסיומת למה שהחיילים מתמודדים איתו כל יום. בפעם הבאה שאתם שומעים מישהו בארץ או בעולם שמדבר בגנות צה"ל ושאנחנו צבא לא מוסרי, אתם מוזמנים להפנות אותו אליי".

 

באוגדת איו"ש הסבירו כי מדובר ביוזמה מקומית ועצמאית של הלוחם, ללא הנחיה מלמעלה. הם הזכירו כי לא פעם משתמשים פעילים פלסטינים בילדים כדי להפיל את החיילים ולצלמם תוקפים ילדים, אחרי פרובוקציות מתוכננות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים