שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עסקים קטנים: עצות למדריכי נהגים ומפתחי צעצועים

  תחרות העסקים הקטנים, בשיתוף ynet ידיעות אחרונות ובנק הפועלים, נמשכת: שני בעלי עסקים נוספים שמשתתפים בתחרות נפגשו לאחרונה עם מומחי בנק הפועלים וקיבלו מהם עצות להרחבת העסק גם לחו"ל ולניהול חכם של תזרים המזומנים השוטף. צפו בוידאו

  תחרות העסקים הקטנים, בשיתוף ynet ידיעות אחרונות ובנק הפועלים, נמשכת: שניים מבעלי העסקים הקטנים המשתתפים בתחרות נפגשו לאחרונה עם מומחים במסגרת התחרות, וקיבלו עצות מועילות לניהול נכון של העסק.

   

  דלית מגיד, סמנכ"ל חברת פ.ר.ש. - מרכז הדרכות לנהגים מחיפה, נפגשה עם עדי אילוביץ', מנהל סניף בנק הפועלים בחיפה וקיבלה ממנו טיפים לניהול העסק גם בחו"ל. מיכל לאופר, הבעלים של חברת "נתת - קיבלת!" שיוצרת ומשווקת משחקים חינוכיים לילדים מקיבוץ הגושרים, נפגשה עם מירב רם, מנהלת סניף בנק הפועלים ברמת השרון, והתייעצה איתה על ניהול התזרים השוטף של העסק. צפו בוידאו: 

  כתבות נוספות בערוץ העסקים הקטנים:

  עסקים קטנים: אירוח בירושלים וסיור בחממות 

  "להשקיע בהרחבה ובפיתוח מוצרים חדשים"

  בסדרה "נתת - קיבלת" יש שישה משחקים והשביעי בדרך. מחיר ממוצע של משחק הוא 59 שקל, והמשחקים מותאמים לגילים שונים, החל מ־3 שנים. כל משחק מתמקד בנושא מסוים, כמו ערכים ונתינה, ביטוי רגשות וביטוי רצונות. תוך כדי יצירת סדרות של קלפים מאוירים, הטלת קוביות וניסיון לצבור מקסימום נקודות, נחשפים הילדים למושגים ולרעיונות שלאופר מבקשת להנחיל ומתרגלים חלק מהם. למשל, במשחק אחד נדרשים השחקנים לייצר רביעיות קלפים לפי תחומי ערכים, כמו סבלנות או שיתוף פעולה, ואם הם מקבלים קלפים עם ערכים פחות חיוביים, כמו "לריב" או "לשקר", הם מאבדים נקודות.

   

  "מיכל לאופר החלה את דרכה כעצמאית, ובהדרגה צמחה והתפתחה. הרעיון תפס תאוצה והגיע לממדים של מיזם עסקי, עם מחזור הכנסות מכובד שהולך וגדל", אמרה רם בסיום הפגישה. "כיום היא עובדת עם יעדים מסודרים ותוך התפתחות קדימה, עם רצון להגדיל ולפתח את המוצרים בתחום".

   

  "כשאני מסתכלת על מיכל, אני רואה לנגד עיניי יזמית בנשמה, שהלכה עם הרעיון שלה עד הסוף וללא פשרות", הוסיפה. "כדי לסייע לה, פרסתי בפניה את הליווי שבנק הפועלים מעניק לעסקים קטנים והצגתי את קרן פועלים לצמיחת עסקים קיימים. באמצעות הקרן היא יכולה לקבל אשראי בתנאים מיוחדים למטרות הרחבת העסק, פיתוחו ומימון התפעול השוטף. במקביל, מאחר שמיכל אומרת כי היא מעוניינת להשקיע בפיתוח מוצרים חדשים, נתאים עבורה מימון נפרד לצורך זה - המותאם ליכולת ההחזר של העסק".

   

  "בעסקים, כמו בנהיגה, צריך להסתכל קדימה"

  עדי אילוביץ', מנהל סניף חיפה ראשי של בנק הפועלים, בטיפים עסקיים ליזם שהקים את חברת "פ.ר.ש - פרויקטים לבטיחות בנהיגה"

   

  ההדרכות של פ.ר.ש מתבצעות במרכז ובמוסדות חינוך - מגני ילדים ועד החטיבות הגבוהות בתיכונים. למבוגרים מתקיימות הדרכות בנושא מיומנויות נהיגה, ויש גם הדרכות לקשישים על נהיגה בקלנועיות. ההדרכות מתקיימות בכל רחבי הארץ, ומשתתפים בהן כ־135 ‬ אלף ילדים בשנה, כולל במגזר הערבי.

   

  "פ.ר.ש הוקמה לצורך מטרה מבורכת - מלחמה בתאונות הדרכים - ולצורך כך היא עוסקת בפיתוח מיומנויות נהיגה באמצעות סגל מדריכים מנוסים ומערכת סימולטורים משוכללת. כדי לעלות מדרגה, על העסק לעבוד באופן הדוק יותר עם בנקאי מקצועי", אומר אילוביץ'.

   

  "סמנכ"לית החברה היא זו שמופקדת על ניהול תזרים המזומנים של העסק, והיא עושה זאת ללא התערבות או עזרה מצד הבנקים שאיתם היא עובדת. זו החלטה שגויה בעיניי: עבודה עם סניף מקצועי יכולה לתרום לחברה ולספק לה פתרונות מגוונים יותר. המלצתי היא בניית תזרים מזומנים לטווח ארוך. בעסקים, כמו בנהיגה, צריך להסתכל קדימה".

   

  מהן העצות שלך לקידום העסק?

  "העסק משתמש במינוף בנקאי גם כשיש אפשרויות אחרות, כמו שימוש בפיקדונות של העסק, שהם למעשה הכסף הזול ביותר. כך היו יכולים להוזיל משמעותית את עלויות המימון. בנוסף, כדאי לרכז את הפעילות כולה בבנק אחד, ולא לפזר אותה בכמה בנקים שונים.

   

  הטיפ החשוב ביותר הוא הצורך בליווי של בנקאי מקצועי, שמבין את הצרכים המשתנים של הלקוח בשווקים שונים, במיוחד נכונים הדברים במקרה שבו העסק הוא בעל פעילות בינלאומית, ואכן לפ.ר.ש פעילות כזו באפריקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל נחושתן
  דליה מגיד ועדי אילוביץ'
  צילום: גיל נחושתן
  צילום: צביקה טישלר
  מיכל לאופר ומירב רם
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים