שתף קטע נבחר

קריאה למנות שר רווחה: 'נדרשים צעדי חירום'

ח"כ אילן גילאון הצטרף לקריאת יו"ר הוועדה למלחמה בעוני, שדורש מראש הממשלה למנות מחליף למאיר כהן. ח"כ כבל התייחס לעניין בציניות: "אינני יודע אם עדיף שהמשרד יהיה מאויש". שמולי: "להכריז על מצב חירום לאומי". מנכ"ל משרד הרווחה: העבודה נמשכת, אנו בדיאלוג עם האוצר ומשרד רה"מ

יו"ר הוועדה למלחמה בעוני וחתן פרס ישראל אלי אלאלוף קרא היום (ג') לראש הממשלה בנימין נתניהו למנות מיד שר רווחה זמני עד שתקום ממשלה חדשה. ח"כ אילן גילאון (מרצ), ממובילי המלחמה בעוני בכנסת, הצטרף לקריאה ואמר: "למצוקות שרק הולכות ומחריפות נדרש שר רווחה מתפקד במשרה מלאה".

 

עוני בכותרות - כתבות נוספות

אחד מכל שלושה ילדים: 2.5 מיליון עניים בארץ

לא גומרים את החודש: "מג'נגלים עם הלוואות

תמונת העוני: "בוחרים בין אוכל לתרופות"

דו"ח העוני: הילדים העובדים - והאובדים

 

גילאון הוסיף כי "קרוב לשני מיליון אנשים חיים בעוני בישראל וכל היתר מתקשים לסגור את החודש. נדרשים צעדי חירום מיידיים ויישום לאלתר של מסקנות ועדת אלאלוף שכלל לא תוכנן לתקצבן". לדבריו, "עוני אינו גזירה משמיים, אלא תוצר של מדיניות וחלוקה לא צודקת של העושר הלאומי. ישראל מובילה היום בפערי ענק את טבלת האי-שוויון מבין מדינות המערב. הפתרון עובר בבחירות הקרובות ובהחזרת אחריות המדינה כלפי תושביה".

 

ח"כ איתן כבל מהעבודה התייחס אף הוא לנושא ואמר: "אינני רוצה להצטרף לקריאה למנות שר רווחה, כי בכנות, תחת הממשלה הזו אינני יודע אם עדיף שהמשרד יהיה מאויש או לא".

על פי דו"ח לתת, יותר מ-2.5 מיליון איש עניים (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
על פי דו"ח לתת, יותר מ-2.5 מיליון איש עניים(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

ח"כ איציק שמולי (העבודה) אמר כי "דו"חות העוני שפורסמו השבוע זועקים דבר ברור: תחת מדיניות נתניהו הגיעו ממדי העוני לשיעורים מפלצתיים. צריך להכריז עכשיו על מצב חירום לאומי ולמנות שר מקצועי במשרה מלאה לטיפול במשבר".

 

לדברי שמולי, "עצם המחשבה שבגלל הבחירות יצטרכו שני מיליון ישראלים לחכות במקרה הטוב עוד שנה לפחות עד שיהיה תקציב וניתן יהיה לפעול - פשוט לא באה בחשבון. אם ראש הממשלה היה משקיע בתחום הרווחה רבע מהמאמץ שהוא משקיע בניסיונות לבצע מחטפים ולהעביר כסף להתנחלויות היינו היום במקום אחר".

 

מנכ"ל משרד הרווחה, יוסי סילמן, אמר בשיחה עם ynet כי "כל אנשי המקצוע במשרד יודעים את העבודה שנמשכת בצורה טובה מאוד. אנחנו בדיאלוג קבוע עם משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה גם על תוספות תקציביות. אנחנו מטפלים בהקמת 160 מועדונים לקשישים וטיפלנו בביסוס פרויקטים עם משרד הקליטה למועדוניות ל-8,000 ניצולי שואה וארוחות ל-12 אלף נכים קשים במפעלים מוגנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
2.5 מיליון עניים, ושר אין
צילום: ג'ורג' גינסברג
צילום: עמית צינמן
ח"כ אילן גילאון
צילום: עמית צינמן
צילום: מוטי קמחי
ח"כ איתן כבל
צילום: מוטי קמחי
צילום: יוגב אטיאס ואסי כהן
ח"כ איציק שמולי
צילום: יוגב אטיאס ואסי כהן
מומלצים