שתף קטע נבחר

אלאלוף מצטרף לכחלון: "הדיור מדרדר לעוני"

אחרי מייקל אורן הוצג חבר נוסף במפלגת "כולנו" - ראש הוועדה למלחמה בעוני, שאמר: "חייבים לרדוף אחרי צדק ולטשטש את המושג 'פריפריה'"

משה כחלון ממשיך להציג את המצטרפים החדשים למפלגתו "כולנו": לאחר שאתמול הודיע שר התקשורת לשעבר על הצטרפותו של שגריר ישראל לשעבר בארצות הברית מייקל אורן, הציג היום (ה') את השם החדש ברשימה המתגבשת - אלי אלאלוף, לשעבר ראש הוועדה למלחמה בעוני ומנכ"ל קרן רש"י. אלאלוף, בן 69, קיבל בעבר את פרס ישראל למפעל חיים.

 

אלאלוף וכחלון, היום בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
אלאלוף וכחלון, היום בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)

במסיבת עיתונאים שקיימו השניים בפארק קרסו בבאר שבע התייחס אלאלוף לסיבות שהובילו אותו להצטרף למפלגה: "הכול התחיל מפגישה עם משה לפני כמה שנים כשהוא היה שר הרווחה. ראיתי שהוא שוחה בחומר בצורה בלתי רגילה. זו הייתה אהבה ממבט ראשון. תודה משה, שהסכמת שנפתח את הקמפיין המשותף. אני שמח וגאה להיות חייל שלך ואני קודם כול חייל של החברה שלנו.

 

"חוסן החברה שלנו מבוסס על כך שנתייחס לכל אזורי המדינה באופן שווה. עלינו לדאוג לרדוף אחרי צדק. החברה הישראלית מאוד מורכבת ואנחנו חייבים לפתח מנגנון תשובות מיוחדות לכל אחת מהאוכלוסיות המרכיבות את המדינה שלנו. מרכיב הדיור מדרדר לעוני. יותר מ-20 שנה שלא נבנה דיור ציבורי ולא הגדילו אותו. גם ההשתתפות בשכר דירה לא מאפשרת לשכור דירה אבל אף אחד לא התייחס לזה. פיתחו יישובים כאלה ואחרים ושכחו אותנו. אני גאה לגור בבאר שבע מפני שזו חברה מאוזנת. הפריפריה זה מושג שאנחנו חייבים לטשטש".

 

כחלון הוסיף: "בעשור האחרון אנחנו רואים עלייה מתמדת במספר העניים במדינת ישראל. הגענו להישג המפוקפק של מקום שלישי בעוני בקרב המדינות המפותחות. אין לי ספק שהנהגה נכונה, עם רגישות מינימלית לשכבות החלשות ולצרכים של מעמד הביניים, היו מביאות אותנו למקום אחר, הרבה יותר מכובד. העוני וחוסר היכולת של זוגות צעירים להשיג דירה אלה בעיות של השכבות החלשות ומעמד הביניים אבל זו גם בעיה לאומית. הבעיה עולה למעלה. הבעיה פוגעת בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. קיים כשל שכולנו חייבים לטפל בו.

 

"לא היה קל לגייס את אלי. הגעתי אליו הביתה וביקשתי ממנו - אלי, אסור שהניסיון, הידע והיכולת הנדירה שלך יתבזבזו. אנשים מהסוג שלך אסור שיהיו בבית. הקדשת את החיים שלך למלחמה בעוני ולמדינת ישראל ואני ממש שמח ומודה לך, לא רק בשמי. הרבה ילדים, צעירים, הורים משכבות המצוקה והביניים חייבים לך תודה. אין לי ספק שההצטרפות שלך תוביל אותנו בחזון חברתי וחינוכי של צמצום פערים".

 

 

Read this story in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
כחלון במסיבת העיתונאים, היום
צילום: הרצל יוסף
מומלצים