שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיפוש אצל קירשנבאום הבת: 'אני באוברדרפט'
  פרשת השחיתות הגדולה כונתה בתחילה במשטרה "פרשת צדיק כתמר" - ראש מועצת תמר הוא אחד החשודים. החשד הוא שהשוחד לרנית קירשנבאום (36) היה בצורת מימון לרכישת דירה. הוחרמו מחשב ומסמכים מביתה. היא מכחישה

  במשטרה כבר לא נותנים שמות רשמיים לפרשות פליליות, אבל לפרשת השחיתות החמורה שנחשפה אתמול (ד'), ובמהלכה הובאו למעצר ביומיים האחרונים לא פחות מ-29 מעורבים, ניתן בתחילה השם פרשת "צדיק כתמר". אחד החשודים בפרשה הוא ראש המועצה האזורית תמר שמדרום לים המלח, דב ליטבינוף. הוא ומרדכי (מוצי) דהמן, ראש המועצה האזורית מגילות, חשודים שנתנו שוחד לסגנית השר פאינה קירשנבאום ולגורמים נוספים בכמה הזדמנויות בתמורה לתקציבים ולעיתים בתיווך האחרים. במקביל, האריך בית המשפט השלום בראשון-לציון את מעצר העוזרת של ח"כ קירשנבאום, ויקטוריה רבין, בשישה ימים.

   

  פרשת השחיתות - כתבות נוספות:

   

  ח"כ קירשנבאום מישראל ביתנו נחקרה במשך שעות אתמול, אך לא נעצרה עקב חסינותה. לעומתה, מעצרה של בתה רנית (36) הוארך הלילה אחרי חצות. השופט אמר כי "נטען שהחשודה נטלה שוחד בצוותא עם אמהּ. קיים חשד סביר לביצוע העבירות. נראה כי החשודה כבר נקטה פעולה בעלת אופי משבש". סנגורה של הבת אמר: "מותר לבן או בת לקבל כספים מהוריו ולא כל כסף שהוא מקבל הופך בהכרח לשוחד".

  סגנית השר פאינה קירשנבאום ובתה רנית (צילום: גיל יוחנן, אבי מועלם) (צילום: גיל יוחנן, אבי מועלם)
  סגנית השר פאינה קירשנבאום ובתה רנית(צילום: גיל יוחנן, אבי מועלם)

   (צילום: ארז ביטון ואביגיל עוזי) (צילום: ארז ביטון ואביגיל עוזי)
  (צילום: ארז ביטון ואביגיל עוזי)


   

  על פי החשד, השוחד לרנית קירשנבאום היה בצורה של סיוע למימון של רכישת דירה. בביתה ביהוד נערך חיפוש והוחרמו מחשב ומסמכים והיא חשודה גם בשיבוש חקירה. קירשנבאום הבת כופרת בחשדות נגדה וטענה בחקירה כי המשפחה היא זו שהעבירה את הכספים לרכישת הדירה. "אני בכלל באוברדרפט", טענה בחקירה. בסביבתה של סגנית השר קירשנבאום טוענים כי המשטרה מנסה לשבור אותה באמצעות חקירת בתה ומעצרה.

    

  החקירה הסמויה של להב 433, שהתנהלה בשנה האחרונה, חשפה על פי החשד את קיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה החשודים או מי מטעמם העבירו, במסגרת תפקידם הציבורי, סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין. הם עשו זאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם, בין היתר באמצעות מינויים, תשלומים ועוד.

   

  היום הותר לפרסום שמו של חשוד נוסף בפרשה: רמי כהן, מנכ"ל משרד החקלאות. הוא חשוד במתן וקבלת שוחד. סנגוריו, עורכי הדין אבי חימי ואלי כהן,

  מסרו בתגובה: "הוא הורה לנו להסכים להארכת מעצרו משום שהוא מאמין שככל שהחקירה תהיה יסודית - כך יימצא שידיו ללא רבב".

   

  כהן (64) מונה למנכ"ל משרד החקלאות ב-2013. הוא אלוף משנה במילואים ונחשב מקורב לאביגדור ליברמן. הוא שימש בעבר כיועץ השקעות של ליברמן והתמודד ב-1999 על מקום ברשימת ישראל ביתנו לכנסת. הוא נבחר במקום השמיני אבל המפלגה זכתה רק בארבעה מנדטים. ב-2005 מונה ליועץ של מע"צ, קודם דרך התקשרות עם חברה בשם "חושבה" ואחר כך בהתקשרות עם חברה שרשומה על שם אשתו בתיה כהן.

   

  גם אשתו חשודה בפרשה, והיא במעצר בית. לאחרונה נקשר שמה בפרשת התרומה של מפלגת ישראל ביתנו לאיגוד הכדורסל. במסגרת תרומה בגובה מיליון שקל, שניתנה לפני כארבע שנים, שולמה עמלת תיווך בגובה 100 אלף שקל לבתיה כהן. חקירת המשטרה בפרשה זו הגיעה בעבר למבוי סתום ונסגרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים