שתף קטע נבחר

לפיד: "לנתניהו לא היה אומץ לפרז את עזה"

יו"ר יש עתיד תקף את ראש הממשלה על תפקודו במהלך מבצע "צוק איתן" ואמר כי "הייתה לנתניהו חרדה שלא נראינו מספיק נחושים במהלך המבצע". הוא הביע חשש שמספר השרים ייגדל אם נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד תקף בצהריים (שבת) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בין היתר בנוגע להתנהלותו במבצע "צוק איתן". לפיד אמר כי נתניהו פחד ולא היה לו מספיק אומץ כדי להוביל לפירוז רצועת עזה. הוא חזר ואמר כי מדובר ב"פחדנות מדינית".

 

עוד בחדשות:

דירה להפקיר: מחירי השכירות בישראל זינקו בכ-60% בעשור האחרון

שני ילדים נפגעו בינוני וקשה ממים רותחים בי-ם

 

 

באירוע "שבתרבות" בחולון אמר לפיד כי לא היה מאמץ מדיני אחרי צוק איתן. "הייתה לנתניהו חרדה שלא נראינו מספקי נחושים במהלך המבצע ואז הליכה לוועידת התרומות הייתה נראית כחולשה. לא היה מאמץ וזו טעות. זה ניסיון מתמיד של ראש הממשלה לא לעשות שום דבר. אם אתה לא עושה שום דבר בשביל מה אתה בשלטון?"

 

לפיד הוסיף כי אין לו ספק כי נתניהו יגדיל את מספר השרים בממשלה, אם יושבע שוב לתפקיד ראש הממשלה. "לפני שבאנו היו 30 שרים ,3 שרים ללא תיק. אנחנו עצרנו את זה, בממשלה הזו היו 21 שרים ולא היו שרים ללא תיק. במסגרת שינוי שיטת הממשל", הוא אמר. "אלא אם הם יחזרו ויקלקלו כל דבר טוב שנעשה - הוא יחזיר את הממשלה ל-30 שרים, יבטל את שעון החורף, שלא יהיה שיוויון בנטל, לבטל את התוכנית הלאומית לניצולי השואה. אנחנו לא ניתן לו לבטל את כל מה שעבדנו עבורו".

 

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי לפיד: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הנהיג את מבצע צוק איתן בנחישות, בתקיפות ובעוצמה, אך גם באחריות ובשיקול דעת. השיקולים המרכזיים אשר עמדו לנגד עיניו הם השלמת היעדים והמשימות שהוטלו על צה"ל, לרבות חיסול מנהרות הטרור ופגיעה קשה בתשתיות חמאס, תוך שמירה מירבית הן על חיי אזרחי ישראל והן על חייהם של חיילי צה"ל בזירת הלחימה. אזרחי ישראל יודעים כי אלה הן העובדות לאמיתן וכי האתגרים הביטחוניים העצומים הניצבים בפני ישראל מחייבים מנהיגות מנוסה, אחראית ונחושה. כל היתר הם דברי הבל מפיו של פוליטיקאי כושל, מתוסכל ומבוהל, שתמך גם הוא במדיניותו התקיפה והשקולה של ראש הממשלה במהלך המבצע".

 

באותו אירוע התיייחס ח"כ דני דנון, המתמודד מול ראש הממשלה בנימין נתניהו בפריימריז של הליכוד, לתמיכתם של ראשי מפלגות במועמד לראשות ממשלה. "אני תובע מכחלון, ליברמן ודרעי, שרוב מצביעיהם באים מהמחנה הלאומי, להיות אמיצים ולהודיע אם הם תומכים בממשלת ימין או שמאל. אני בטוח שכל תומך מהמחנה הלאומי ירגיש שהונו אותו אם יסתבר שלקחו את הקול שלו מהימין והעבירו אותו לשמאל", הוא אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ח"כ יאיר לפיד
צילום: AFP
צילום: חגי דקל, אלי סגל
ח"כ דני דנון
צילום: חגי דקל, אלי סגל
מומלצים