שתף קטע נבחר

לפיד נגד נתניהו: "לא אמיץ, היה בחרדה"; נתניהו עונה: "לפיד כושל, מתוסכל ומבוהל"

בצהריים תקף יאיר לפיד את התנהלות בנימין נתניהו במהלך צוק איתן ואת החלטתו להימנע ממהלך מדיני: "הייתה לנתניהו חרדה שלא נראינו מספיק נחושים במהלך המבצע". הערב מגיעה מתקפה נגדית מהליכוד: "לפיד תמך במדיניותו התקיפה והשקולה של ראש הממשלה במהלך המבצע"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לשעבר בממשלתו יאיר לפיד ניצבים הערב (שבת) במוקד עימות מילולי חריף ביחס למהלכי מבצע צוק איתן ולקראת בחירות 2015. בצהריים תקף לפיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי נתניהו פחד ולא היה לו די אומץ כדי להוביל לפירוז רצועת עזה. הוא חזר ואמר כי מדובר ב"פחדנות מדינית". בליכוד אומרים הערב בתגובה כי "אלה דברי הבל מפיו של פוליטיקאי כושל, מתוסכל ומבוהל, שתמך גם הוא במדיניותו התקיפה והשקולה של ראש הממשלה במהלך המבצע".

 

 

באירוע "שבתרבות" בחולון אמר לפיד כי לא היה מאמץ מדיני אחרי צוק איתן. "הייתה לנתניהו חרדה שלא נראינו מספקי נחושים במהלך המבצע ואז הליכה לוועידת התרומות הייתה נראית כחולשה. לא היה מאמץ וזו טעות. זה ניסיון מתמיד של ראש הממשלה לא לעשות שום דבר. אם אתה לא עושה שום דבר בשביל מה אתה בשלטון?"

 

לפיד הוסיף כי אין לו ספק כי נתניהו יגדיל את מספר השרים בממשלה, אם יושבע שוב לתפקיד ראש הממשלה. "לפני שבאנו היו 30 שרים ,3 שרים ללא תיק. אנחנו עצרנו את זה, בממשלה הזו היו 21 שרים ולא היו שרים ללא תיק. במסגרת שינוי שיטת הממשל", הוא אמר. "אלא אם הם יחזרו ויקלקלו כל דבר טוב שנעשה - הוא יחזיר את הממשלה ל-30 שרים, יבטל את שעון החורף, שלא יהיה שיוויון בנטל, לבטל את התוכנית הלאומית לניצולי השואה. אנחנו לא ניתן לו לבטל את כל מה שעבדנו עבורו". בנוגע לשאלה אם יישב עם נתניהו בממשלה הבאה, אמר לפיד: "אני לא פוסל אף אדם. אבל אנחנו נעשה כל דבר בעולם כדי שבנימין נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא".

 

בימים האחרונים תקף לפיד את נתניהו גם ביחס למדיניותו הכלכלית-חברתית. בראיון לאולפן ynet האשים לפיד את נתניהו באחריות להזנחה שגרמה לעוני: "תניהו מנע מאיתנו להעביר תקציב חברתי ועכשיו הוא מדבר על העוני, העוני המזעזע הזה נוצר במשך שנים של הזנחה. ברוב השנים האלה נתניהו היה ראש הממשלה. בשנתיים האחרונות אנחנו סוף סוף עשינו צעדים אמיתיים כדי למגר את העוני".

 

הערב נמסר בתגובה מהליכוד: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הנהיג את מבצע צוק איתן בנחישות, בתקיפות ובעוצמה, אך גם באחריות ובשיקול דעת. השיקולים המרכזיים אשר עמדו לנגד עיניו הם השלמת היעדים והמשימות שהוטלו על צה"ל, לרבות חיסול מנהרות הטרור ופגיעה קשה בתשתיות חמאס, תוך שמירה מירבית הן על חיי אזרחי ישראל והן על חייהם של חיילי צה"ל בזירת הלחימה. אזרחי ישראל יודעים כי אלה הן העובדות לאמיתן וכי האתגרים הביטחוניים העצומים הניצבים בפני ישראל מחייבים מנהיגות מנוסה, אחראית ונחושה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
נתניהו ולפיד בקרב מר
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים