שתף קטע נבחר

ריבלין נגד סגירת ערוץ 10: "צל על הדמוקרטיה"

"ראוי למצוא פתרון למשבר שימנע את סגירת הערוץ, לפחות עד לכינונה של ממשלה חדשה", כך פורסם בעמוד הפייסבוק של הנשיא. "איננו יכולים להרשות לעצמנו לאבד ערוץ שידורים, במיוחד בתקופה הזו". נדב פרי על ההחלטה להחשיך את המסך אמש: "הדברים נעשו בחטף"

"החשכת ערוץ טלוויזיה היא צל על הדמוקרטיה הישראלית, בוודאי בתקופת בחירות", גם נשיא המדינה ראובן ריבלין מצטרף הבוקר (ב') לקולות הקוראים למנוע את סגירתו של ערוץ 10 על רקע חוב של 36 מיליון שקל עבור דמי הזיכיון שלו. "אין חולק שחובות צריך לשלם", ציין הנשיא בהודעה שפרסם בפייסבוק, "ואולם ראוי למצוא פתרון, גם אם זמני, למשבר הנוכחי שימנע את סגירת הערוץ, וזאת לפחות עד לכינונה של ממשלה חדשה".

 

כתבות נוספות בערוץ ymedia

אמש, 72 שעות לפני פקיעת מועד הזיכיון, החשיכו עובדי ערוץ 10 את המסך במחאה על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן כשר התקשורת, סירב לטענתם להתערב במשבר המאיים על קיומו של הערוץ ועל מקומות עבודתם. החשכת המסך נמשכה עד 6:00 הבוקר, ובמסגרתה בוטלו התכניות "היום שהיה", "לילה כלכלי" ו"צינור לילה".

 

בהודעה שפרסם נשיא המדינה נכתב עוד: "בהינתן התחרות המצומצמת בשוק התקשורת הישראלי, איננו יכולים להרשות לעצמנו לאבד ערוץ שידורים, בפרט בתקופה בה אנו נדרשים להיחשף לקשת הדעות והעמדות. שיח דמוקרטי מגוון הוא תנאי לדמוקרטיה בריאה. תהא אשר תהא דעתנו על המגוון הנוכחי, הרי שהדרך ליצירתו בוודאי אינה עוברת דרך סגירת ערוצים".

 

נדב פרי: "הדברים נעשו בחטף"

"שידור השקופית ועצירת השידורים הוא מהלך שהתגלגל בתוך דקות, בהחלטתם של העובדים. הדברים נעשו בחטף ולא היה זמן להתעסק בניואנסים", כך אמר היום הכתב הפוליטי ומגיש ערוץ 10 נדב פרי בראיון באולפן ynet. "אני מקווה שהמחאה תעורר משהו, אחרת המסך המוחשך יהפוך לקבוע".

 

בהתייחס להחלפת תמונתו של רה"מ נתניהו בשקופית, הבהיר פרי כי לא מדובר בהחלטה מכוונת. "אנחנו קוראים לכולם לעזוב את הקוסמטיקה ולעסוק במהות - והיא הצלת ערוץ טלוויזיה ואת מקום עבודתם של מאות אנשים", הדגיש.

 

עובדי ערוץ 10 משוכנעים שלבעיה יש פתרון פרוצדורלי בלבד שאותו מונע נתניהו. יו"ר ועד העובדים מתן חודורוב אמר על כך: "בנק לאומי הסכים להעביר באופן מיידי כסף לקופת הרשות השנייה. מאז מתרחשות שורה של תקלות ובעיות ספק בכוונה שמונעות את הישיבה מחר - שתחליט על הענקת הרישיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
ריבלין. "איננו יכולים להרשות לעצמנו לאבד ערוץ שידורים"
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים