שתף קטע נבחר

בניגוד לרצונו: הרבנים הכריחו את דרעי להישאר יו"ר

חברי מועצת גדולי התורה הודיעו ליו"ר ש"ס כי הם לא מקבלים את התפטרותו. כעת יאלץ דרעי לעמוד בראש התנועה בבחירות לכנסת. דרעי כתב: "לא קל לי עם הצעד הזה, אבל אני עושה זאת בלב שלם ונקי"

חבר כנסת יאלץ לעמוד בראשות מפלגה, למרות שאינו חפץ בכך: יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע הערב (יום ב') על התפטרותו מראשות המפלגה, יממה לאחר פרסום קלטת שבה נראה הרב עובדיה יוסף מותח עליו ביקורת. אבל הערב הגיעו לביתו חכמי מועצת גדולי התורה שהודיעו כי הם לא מקבלים את התפטרותו. דרעי לא היה בבית בזמן הביקור. בעקבות החלטת הרבנים, דרעי יאלץ לעמוד בראש המפלגה בבחירות לכנסת ה-20. מקורביו של דרעי אמרו: "הוא מכבד את מועצת החכמים אבל בשלב זה לא השתכנע ומתעקש להתפטר".

 

במכתב, שפורסם בערוץ 10, כתב דרעי: "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של מר"ן. חילול השם הנורא וביזיון כבוד התורה ופגיעת כבודו של מר"ן שלא היה כמותו דורות לא עלינו, השם ירחם. הלב נקרע. אוי לנו שכך קרה בימינו. אשר על כן החלטתי לבוא לפני מעלת תורתכם ולהחזיר את התפקיד שהטלתם עליי".

מכתב ההתפטרות של אריה דרעי ()
מכתב ההתפטרות של אריה דרעי

כינוס מועצת חכמי התורה הערב בבית הרב עובדיה (צילום: דוברות ש"ס) (צילום: דוברות ש
כינוס מועצת חכמי התורה הערב בבית הרב עובדיה(צילום: דוברות ש"ס)

  

 
לקראת חצות פרסם דרעי הודעה שבה התנצל על כך שלא היה בביתו בזמן ביקורם של ראשי מועצת חכמי התורה. הוא אמר כי יפגש איתם מחר וכתב:: "אחי היקרים, חברי הכנסת והפעילים בכל רחבי הארץ, בלב כואב אני מבקשכם אל נא תיפול רוחכם, ואל ירך לבבכם. עליכם להבין, לאחר בזיון התורה וחילול ה' הגדול שהתרחש אתמול אינני מוכן עוד לפגיעה ולו הקטנה ביותר בדמותו ובמורשתו האדירה של רוענו מרן זצ"ל, לא קל לי עם הצעד הזה, אבל אני עושה זאת בלב שלם ונקי, כאשר ברור הדבר כי על כף המאזניים מונח כבודו של מרן זצ"ל".
 

תנועת ש״ס שיסד מרן זצ״ל חזקה מכל מאורע כזה או אחר וחזקה מכל אישיות פרטית, בטוחני כי תנועת ש״ס תמשיך בכל העוצמה ומרן משמים ממשיך ומלווה את כל פעולותיה. מרן חי וקיים!

הבוקר עלו בני משפחתו של הרב לקברו, קראו פרקי תהילים וקדיש לעילוי נשמתו. "באנו למחות על הביזיון הנורא שנעשה לזכר אבא, ביזיון כבוד התורה", אמר בנו דוד יוסף. "באנו להגיד את הכאב שלנו על מה שנעשה. אנחנו מבקשים סליחה, אבא".

 

במקום נכחו כמה עשרות בודדות של בני משפחה, בהם הרב הראשי יצחק יוסף והבן משה יוסף, שסעד את אביו וגר בביתו בשנים האחרונות, ומופיע בסרט כזה שמדובב אותו. חבר מועצת חכמי התורה, הרב דוד יוסף: "אלי ישי הוא איש חצוף שלא בוחל בשום אמצעים כדי לאחוז בקרנות המזבח. אבא, באנו לבכות ולהביע את הכאב שלנו".

 

אתמול פורסמה בחדשות ערוץ 2 קלטת שצולמה לפני כשש שנים,

ושמועות על קיומה והתכנים שבה נפוצו כבר לפני זמן רב. גורמים בש"ס נהגו לכנות אותה "נשק יום הדין", והיא כוללת שיחה של הרב עובדיה יוסף עם עוזרו ובנו.

 

בין השאר תועד הרב אומר כי לא יוכל לבגוד באלי ישי, ולכן לא יחזיר את הנהגת המפלגה לאריה דרעי. הוא הוסיף שדרעי הוא עצמאי מדי ונתן דוגמאות לכך שבעבר לא שמע בקולו. הוא גם שיבח את אלי ישי על הנאמנות והצייתנות שלו, והזכיר שדרעי רצה שהרב כדורי יקים מפלגה אחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
אריה דרעי
צילום: יונתן בלום
צילום: ישראל ברדוגו
ילדי הרב
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים