שתף קטע נבחר

סופרים אחד-אחד: פריימריז מודל 2015

חברי ועדות הקלפי הוקפצו לסייע במאמצי ספירת הפתקים בפריימריז בליכוד: "קצת מוזר שבודקים פתק-פתק, אבל זה מה שאנחנו צריכים לעשות"

ביום הראשון לשנת 2015 - בליכוד סופרים פתקים אחד-אחד: עשרות אנשים הוקפצו הבוקר (יום ה') מביתם לביתן 10 במרכז הירידים בתל אביב כדי לסייע בספירת פתקי ההצבעה של מפלגת הליכוד לאחר הפריימריז שהתקיימו אתמול. "התקשרו מוקדם וביקשו שאבוא לתגבר כי אין מספיק אנשים", סיפר אחד הסופרים.

 

מהשעה 8:00 החלו להתייצב ראשוני הסופרים במרכז הירידים כדי לסייע במאמצי הספירה הסיזיפיים של פתקי ההצבעה בפריימריז לליכוד, שתוצאותיו יקבעו את רשימת המפלגה לבחירות ב-17 במרס. הסופרים שנקראו למשימה מקבלים ארגז עם פתקים מכמה קלפיות מתוך כ-600 שהיו פרוסות ברחבי הארץ, והם נאלצים לספור את הפתקים אחד-אחד. המפלגה קבעה כי ההצבעה והספירה יתבצעו ידנית בעקבות הפריימריז הקודמים, שבמהלכם קרסה המערכת הממוחשבת והמפלגה נאלצה לקיים יום הצבעה נוסף

סופרים קולות ידנית בגני התערוכה בתל אביב  (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
סופרים קולות ידנית בגני התערוכה בתל אביב (צילום: עידו ארז )

זירת הספירה בגני התערוכה, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת הספירה בגני התערוכה, הבוקר(צילום: עידו ארז)
 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

מלכה, שהגיעה מלווה בבעלה, סיפרה כי אתמול הייתה חברה בקלפי ברמת גן והבוקר נקראה לסייע בספירת הקולות בתל אביב. "ביקשו שאגיע אז באתי", אמרה. "נראה לי קצת מוזר שבודקים פתק-פתק, אבל זה מה שאנחנו צריכים לעשות וזה מה שנעשה". אדם נוסף שהוקפץ הבוקר לעזור ולספור הוא אלי, שמתגורר בתל אביב: "צלצלו אליי על הבוקר וביקשו שאגיע לתגבור. אתמול עבדתי כאן ואמרו שאם יצטרכו אותנו שוב יתקשרו ואני שמח שבסוף התקשרו".

 

אתמול קיבלו חברי הקלפיות כ-570 שקלים עבור 12 שעות עבודה. "זה כסף טוב ליום", אמר אלי, וציין כי הקושי בעבודה הוא הישיבה הממושכת והצורך בריכוז. על עבודתם היום צפויים סופרי הפתקים להרוויח 30 שקלים לשעה.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט מנחם נאמן, העריך כי ספירת הפתקים תסתיים באזור השעה 13:00 וכי הספירה מתקדמת כמתוכנן. "אנחנו עושים התאמות בין התוצאות שהגיעו אתמול מהקלפיות לבין הנתונים שנציגי הקלפיות הזינו בטאבלטים. הנתונים האלקטרוניים הוזנו כדי שנוכל לאמת את הנתונים. אנחנו כרגע עושים את ההשוואות וההתאמות כדי לראות שלא נעשו זיופים".

 

מיכאל פואה, חבר ועדת הבחירות של הליכוד ומקורבו של ח"כ משה פייגלין, הודיע הבוקר כי "בעקבות לחץ בלתי נסבל של ראש הממשלה על יו"ר ועדת הבחירות הורחקו משקיפי הוועדה מתהליך ספירת הקולות. לאור זאת החלטתי לעזוב את המקום בשלב הספירה. כחבר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד אני מביע חוסר אמון מוחלט בתוצאות הבחירות".

 

מנכ"ל הליכוד, גדי אריאלי, הסביר הבוקר כי ככל הנראה יתקבלו תוצאות סופיות בסביבות השעה 14:00: "לקח הרבה זמן עד שהגיעו תוצאות ההצבעה משאר הקלפיות. אנחנו מקבלים את התוצאות לכאן בטבלה ומסכמים אותן כאן בגני התערוכה. זה תהליך שלוקח זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הקלפי בבנייני האומה בירושלים, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים