שתף קטע נבחר

הצפי לתשואה בקופות הגמל ב-2014: 5.4%

למרות תשואה שלילית הצפויה בקופות הגמל בדצמבר, כתוצאה מירידות השערים בשוקי המניות בארץ ובחו"ל, מתחילת השנה הניבו הקופות תשואה חיובית של כ-5.4% בממוצע

התשואה בקופות הגמל בשנת 2014 תעמוד על 5.4% בממוצע, כך מעריכים בבית ההשקעות מיטב-דש.

 

  • הבנקים: לקבוע מחיר אחיד לדמי הניהול בקופת הגמל

 

מדובר בתשואה נומינאלית, לפני הורדת דמי הניהול, כאשר קיימת שונות גדולה בין הקופות בהתאם להיקף החשיפה שלהן לסוגי ההשקעות השונים.

 

לתשואות החיוביות תרמו בעיקר עליות השערים שנרשמו בשוקי המניות בחו"ל, באגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות בארץ, כמו גם פיחות השקל.

 

התשואה הנומינלית המשוקללת של קופות הגמל בדצמבר 2014 צפויה להיות שלילית ולעמוד על 1.4-, כאשר הבולטות מביניהן לשלילה הן אלו שהשקיעו רכיב גדול בשוקי המניות בארץ ובחו"ל ובשוק האג"ח בארץ.

 

התשואה הנומינלית של קופות הגמל הגדולות בחודש דצמבר, צפויה לנוע בין תשואה שלילית של 1.2% לבין תשואה שלילית של 1.6%. כאשר בבחינת כלל קופות הגמל, התשואה צפויה לנוע בטווח רחב יותר שבין 0.9% - לבין תשואה שלילית של 1.9%.

 

ירידות השערים באפיק המנייתי בארץ ובחו"ל והירידות באג"ח הקונצרני והממשלתי בארץ (בעיקר הארוכים), השקלי והצמוד, פעלו כגורם שלילי לתשואות הקופות החודש.

 

ומה עשו שוקי המניות בארץ ובחו"ל במהלך 2014? מדד ת"א 25 עלה מאז ראשית השנה בשיעור של 10.2% (בעיקר בהשפעת חברת טבע), מדד ת"א 100 עלה בשיעור של 6.7%, מדד ת"א 75 ירד בשיעור של 9.8% ומדד יתר 50 ירד בשיעור חד של 11.5%.

 

בארה"ב, מדד ה-S&P עלה ב-11.4%, מדד הדאו ג'ונס עלה ב-7.5% והנאסד"ק עלה ב-13.4%. באירופה נרשמה מגמה חיובית מתונה הרבה יותר: ה-DAX הגרמני עלה ב-2.7% וה-Eurostoxx 50 עלה בשיעור של 1.2%. באסיה נרשמו עליות שערים נאות, כאשר הניקיי עלה בשיעור של 7.1%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים