שתף קטע נבחר

עובדי פרי גליל החליטו להתבצר במפעל

העובדים הודיעו כי יתבצרו במקום בעקבות סירוב הבעלים להחזיר את המפעל לעבודה במתכונת רגילה. יו"ר ועד העובדים: "נמאס לנו להיות הקורבן של כל המחדלים"

מחריפים את הצעדים: עובדי מפעל "פרי גליל" הודיעו אתמול בערב (שבת) כי יתבצרו במקום בעקבות סירוב הבעלים להחזיר את המפעל לעבודה במתכונת רגילה, למרות ההיתר המיוחד שהעניק השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לקבלת רישיון עסק ולתיקון הליקויים בתחום כיבוי האש. העובדים הודיעו כי החל מהערב הם ימנעו כל כניסה או יציאה של סחורות או אנשים משטח המפעל. במפעל מועסקים 220 עובדים.

 

מוטי חזיזה, יו"ר ועד העובדים, אמר: "הוחלט כי החל מהלילה נתבצר במפעל. נישאר סגורים במפעל ולא ניתן לאף אחד לשחק בנו ולפגוע בנו, לא לבעלים ולא לממשלה. אנחנו מרגישים פגועים מכל הכיוונים. מי שמשלם את המחיר הם העובדים של פרי הגליל. נמאס לנו להיות הקורבן של כל המחדלים".

 

סוגרים את השער (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
סוגרים את השער(צילום: אביהו שפירא)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

 

מההסתדרות נמסר הערב כי "עובדי פרי גליל הם לא כלי משחק בידי ההנהלה או בידי כל גורם אחר. יש לפתוח את המפעל באופן מיידי ולהשיב את הכבוד לעובדים שכל חטאם הוא רצונם להתפרנס בכבוד".

 

ראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סוויסה, הביע אכזבה מהחלטת הבעלים. "אחרי מאמצים גדולים, הבעלים קיבל ארכה של שלושה חודשים בכדי להשלים את עבודות הבטיחות", הוא אמר. "ציפיתי שהבעלים יודיע על חזרה לעבודה, ובמקום זאת הוא הודיע שוב לא להגיע לעבודה. אני דורש מבעלי פרי גליל לשבת איתנו שוב על מנת למצוא פתרון הולם. צר לי שעובדי פרי גליל הפכו לכלי משחק". במשרד הכלכלה מבהירים כי הכספים לא יועברו עד לקבלת דו"חות וסיום הבדיקות שאמור לערוך במקום מרכז ההשקעות. 

 

השר אהרונוביץ' במפעל ביום שישי ()
השר אהרונוביץ' במפעל ביום שישי

 

המפעל נסגר ביום רביעי בערב על ידי הבעלים, לאחר שרישיון העסק שלו פג בסוף השנה האזרחית. הבעלים, אושיק אפרים, טען אז כי הממשלה חייבת למפעל מיליוני שקלים שהובטחו לו בעת שהסכים להפעילו ב-2009. כספים אלה, כך טען, נועדו בין השאר לביצוע עבודות הדרושות לכיבוי האש על מנת שיאשרו את היתר הרעלים של המפעל.

 

שלשום ביקר במקום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' עם בכירי מערך הכבאות בצפון, ולאחר התייעצות נתן למפעל ארכה לתקן את הליקויים עד אחד באפריל.

 העובדים הניחו שבזאת הסתיים המשבר, אולם הבעלים הודיע כי אין בכוונתו להפעיל את המפעל עד שיועברו הכספים ממשרד הכלכלה.

 


פורסם לראשונה 03/01/2015 22:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
עובדים ביום חמישי במפעל
צילום: אביהו שפירא
מומלצים