שתף קטע נבחר

הושעה הקצין החשוד בעבירות מין בנערים

גורמים בצה"ל אמרו כי צעד פיקודי זה ננקט נגד הקצין - בדרגת אלוף משנה - עקב מעשים המיוחסים לקצין אשר אינם תואמים את אמות המידה המצופות מקצין בדרגתו ובמעמדו

ראש אגף המודיעין בצה"ל, אלוף הרצי הלוי, נפגש היום (א') עם הקצין הבכיר שנפתחה נגדו חקירה פלילית בגין ביצוע עבירות שונות והודיע לו על החלטה להשעותו מתפקידו. הרמטכ"ל,רב-אלוף בני גנץ אישר את המלצת ראש אגף המודיעין בנושא.

 

גורמים בצה"ל אמרו כי צעד פיקודי זה ננקט עקב מעשים המיוחסים לקצין אשר אינם תואמים את אמות המידה המצופות מקצין בדרגתו ובמעמדו.

 

עוד בחדשות:

מים רותחים על הגב: כך התעללו בי השוטרים

השב"כ: סיכלנו פיגועים של פעילי דאעש מחברון

הושעה. הקצין הבכיר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הושעה. הקצין הבכיר(צילום: מוטי קמחי)

ההחלטה להשעות את הקצין הבכיר הייתה צפויה לנוכח החשדות הכבדים נגדו. באגף המודיעין מגבשים כעת מינוי של קצין חדש במקומו. מאז שהוא נעצר מילא את מקומו באופן זמני קצין אחר מהיחידה. הקצין המושעה נושא באחד התפקידים המשמעותיים והמסווגים ביותר בצה"ל, עם השלכות מבצעיות קריטיות.

 

ביחידתו קיבלו בהפתעה את דבר מעצרו והחשדות המיוחסים לו אך בשל הזעזוע הכרוך בסיום תפקידו הצפוי וייתכן שגם בהדחתו מצה"ל, אם יוגש נגדו כתב אישום, פעלו במהרה כדי להחזיר לשגרה וכמה שיותר מהר את פעילות היחידה שעליה פיקד.

 

הקצין, שנעצר באמצע החודש שעבר, נחקר לגבי קיום יחסי מין עם נער, שלדבריו אמר לו "אל תדאג אני בן יותר מ-16". הקצין ביקש להיבדק בפוליגרף. על פי המשטרה המעשים היו בהסכמה ובוצעו שלוש פעמים. רב פקד רונן שימרי, ראש חקירה במרחב איילון, אמר: "הקטין נראה בן פחות מ-16. אני דיברתי איתו".

 

הקצין מסר בחקירה שהיה בקשר עם נערים נוספים בני 18. בחיפוש

בביתו מצאה המשטרה המשטרה שיחות שקיים בעבר עם צעירים בצ'אט ברשת וכן הודעות בטלפון.

 

סנגורו של הקצין, עו"ד מיקי חובה, אמר לאחר מעצרו של הקצין כי במסגרת עיסוקו הוא עובר בדיקות פוליגרף באופן תדיר: "היו יחסי מין וזו לא עבירה עם מי שמלאו לו 16, בטח כשהם שנעשו בהסכמה. הגיל לא היה ידוע לחשוד. אין חשש לשיבוש מאדם זה. מדובר בקטין שהפליל כמה אנשים ולכולם הוא אמר שהוא בן יותר מ-16 ולכן הוא לא צריך להיות במעצר בסוף השבוע". הסנגור ביקש להפריד את מרשו בזמן מאסרו בגלל תפקידו הביטחוני וחשש מהתנכלות של אסירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הקצין החשוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים