שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בדרך לחופש: קוצר מאסרה של שולה זקן

  נוכה שליש מעונשה של ראש לשכת אולמרט בעבר, שמרצה 11 חודשי מאסר בגין הרשעתה בשוחד. היא תשוחרר כבר בסוף החודש, אחרי חצי שנה בכלא

  שולה זקן יוצאת לחופשי, חצי שנה אחרי שנכלאה: ברקע פרסומי ההקלטות של שיחותיה עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, קיבלה היום ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר את בקשתה של זקן להפחית שליש ממאסרה. זקן מרצה 11 חודשי מאסר בעקבות הרשעתה בהסדר טיעון בקבלת שוחד בפרשת הולילנד. בעקבות קבלת בקשתה תשתחרר זקן ממאסרה לקראת סוף החודש הנוכחי, חצי שנה אחרי שנכנסה לכלא.

   

  ההקלטות של שולה זקן

  אולמרט לזקן: 10,000 דולר על כל חודש בכלא

  "הם הפושעים, אל תשכח שהם הפושעים"

  שולה זקן: השיחות שמחקתי היו אישיות ופרטיות

  שולה זקן בהקלטות שהסתירה: "היה רומן עם דכנר"

  זקן: "נגיד שעשיתי מניפולציות, אולמרט אמר מה שאמר"

  אולמרט לזקן בהקלטה: "את לא בנויה להעיד"

   

  זקן מרצה את עונשה בכלא נווה תרצה, והתנהגותה בכלא נחשבת טובה. היא מסתדרת עם האסירות האחרות ולא נרשמו לה בעיות משמעת או סכסוכים ומאבקים. בזמן מאסרה היא התחברה לחלק מהאסירות. אסירה שהשתתפה בקורס בחרה להזמין את זקן לטקס סיום הקורס.

   

  לאחר שביקשה לנכות שליש מעונשה, הובאה זקן מנווה תרצה לאולם ועדת השחרורים בכלא מעשיהו. שירות בתי הסוהר ככל הנראה לא התנגד לבקשה. את המדינה ייצגה בדיון הפרקליטות, שגם היא ככל הנראה לא התנגדה לשחרור המוקדם של זקן, במיוחד לנוכח החתימה עמה על הסדר טיעון ושיתוף הפעולה בעניין הקלטות ראש הממשלה לשעבר אולמרט. ועדת השחרורים הוציאה צו איסור פרסום על פרוטוקול הדיון בבקשתה של זקן. אולמרט עצמו התעדכן במהלך הדיון בבית המשפט המחוזי בפרשת טלנסקי בהחלטה לקצר את עונשה של זקן, אך סירב להתייחס לכך. 

   

  במסגרת תנאי השחרור שלה, תצטרך זקן להתייצב תוך 48 שעות משחרורה בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריה ולחזור על כך פעמיים בחודש, בשבוע הראשון והשלישי. נגד זקן הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ עד יוני 2015 והיא נדרשה לפעול לפי תוכנית השירות לשיקום האסיר. כמו כן, הרשות לשחרור האסיר תתחייב לדווח לוועדה על כל הפרה בתנאי תוכנית השיקום. הוועדה הזהירה את זקן כי אם תפר את תנאי שחרורה היא עלולה למצוא עצמה שוב בכלא.

   

  זקן נכנסה לכלא ב-15 ביולי, חודשיים לאחר שהשופט דוד רוזן אישר את הסכם הטיעון שנחתם עמה. היא הורשעה בעבירות שוחד והלבנת הון בפרשת הולילנד. למרות קבלת ההסדר, מתח השופט ביקורת חריפה: "זקן נהגה בבוגדנות. העבירות שביצעה חמורות ובזויות. העונש המוצע אינו עומד ואינו יכול לעמוד במתחמי הענישה". השופט הציג הסתייגות קשה ומפורטת מהסדר הטיעון, וציין שהיה צריך לגזור על זקן שנים רבות בכלא, לפחות חמש שנות מאסר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים