שתף קטע נבחר

הקלפי הנעלמת בראמה הכריעה: דיכטר ניצח את חוטובלי ב-55 קולות

חוטובלי הובילה בקרב על המקום ה-20 ברשימת הליכוד, אך הקלפי מהגליל שלא נספרה ביום שאחרי הפריימריז הכריעה: השר לשעבר יהיה במקום ה-20 וחוטובלי במקום ה-26. ועוד בספירה הנוספת שנעשתה בשל הליקוים שנחשפו ב-ynet - דנון ולוין - שממנו הופחתו לא פחות מ-1,761 קולות - התקדמו מקום, הנגבי צנח 3 מקומות

סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי הובילה אתמול (יום א') לאורך כל הספירה החוזרת של חלק מהקלפיות שנספרו שוב, אך תוצאות הקלפי מראמה שמשום מה לא נספרו בספירה הראשונה הכריעו: אבי דיכטר יוצב במקום ה-20 ברשימת הליכוד לכנסת ואילו חוטובלי תישאר במקום ה-26. הפער בין השניים היה 55 קולות בלבד. בנתונים המקוריים עמד הפער ביניהם על 745 קולות. לחוטובלי יש כמה ימים לערער על התוצאות, ולדברי גורמים בכירים בליכוד - לא מן הנמנע שתעשה זאת.

 

חוטובלי ערערה אמש, בעקבות הפרסום ב-ynet, על תוצאותיהן של 15 קלפיות חלקן ביהודה ושומרון שכלל לא נספרו ולאורך רוב הספירה החוזרת הובילה על דיכטר. עם הגעת הקלפי בראמה שלא נספרה והגיעה לפתע לגני התערוכה, הצליח דיכטר לגבור על חוטובלי כאמור ב-55 קולות והוא יתפוס את המקום ה-20 ברשימת הליכוד לכנסת.

 

לצד זאת, חשיפת ynet אודות הפגמים שנפלו בספירת הקולות בפריימריז הובילה לשינויים במרכז הרשימה: ח"כ יריב לוין נכנס לעשירייה הראשונה לאחר שהספירה החדשה העניקה לו 1,761 קולות אבודים שלא חושבו במקור. לוין ימוקם במקום ה-10 ברשימה. קודם לכן מוקם במקום ה-12. ח"כ דני דנון עבר למקום ה-9 ברשימה הסופית לכנסת. השניים עברו בדירוג את ח"כ צחי הנגבי שירד למקום ה-12 עם תום הספירה המחודשת.  

ח"כ לוין. עם עוד 1,761 - יש סיבה לחייך  (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
ח"כ לוין. עם עוד 1,761 - יש סיבה לחייך (צילום: בני דויטש)

 

שלשום פורסמו לראשונה ב-ynet הטענות לפגמים שנפלו לכאורה באופן ספירת הקולות בפריימריז. היועץ המשפטי לליכוד הבהיר ש"התוצאות שפורסמו אינן סופיות ורשמיות". אמש התגברו סימני השאלה סביב התוצאות. בעקבות זאת, אתמול התכנסו כמה פעילים מרכזיים יחד עם נציגי ועדת הבחירות לספירה מחודשת של הקולות בכמה קלפיות. חלק מהפעילים הגיעו עם רשימת דרישות לספירה מחודשת של 15 קלפיות לפחות. 

נשארו במקומות ה-20 וה-26. דיכטר וחוטובלי (צילום: עופר עמרם, אור ירוק) (צילום: עופר עמרם, אור ירוק)
נשארו במקומות ה-20 וה-26. דיכטר וחוטובלי(צילום: עופר עמרם, אור ירוק)

כך, למשל, התגלה כי בקלפי בבית ג'אן, שבה, לדברי גורמים בסניף, הגיעו להצביע פחות מ-200 מתפקדים, קיבל ח"כ צחי הנגבי יותר מ-250 קולות. יודגש כי אין בדברים משום האשמה כלפי הנגבי, וייתכן כי מדובר בטעות הקלדה בלבד, אולם היא, כאמור, השפיעה על התוצאות הסופיות. דוגמה נוספת: בנתיבות פעלו שבע קלפיות שונות, אולם לשר ישראל כץ נספרו קולות רק משש קלפיות.

 

דוגמאות נוספות: ליד העיר תל אביב מופיעה עמודה נוספת "תל אביב ממוחשב", ובה נרשמו תוצאות זהות. לטענת הבכירים, שתי העמודות נספרו בתוצאה הסופית; קלפי עלי זהב, בין הגדולות ביהודה ושומרון, כלל לא נכנסה לספירה ובעמודה שלה בדו"ח הסופי אין כלל נתונים.

 

כך גם לגבי הקלפי בראמה. בנוסף, עלה נתון נוסף שמעלה שאלות על תוצאות מהקלפיות מודיעין וירכא - שבשתיהן קיבל כל מועמד אותו מספר

קולות בדיוק. בדו"ח הסופי היה נראה כי העמודה הועתקה פעמיים. גם קלפיות גדולות שבדרך כלל אחוזי ההצבעה בהן גבוהים מאוד רשמו הפעם באופן מפתיע רק 15 או 20 אחוזי הצבעה - למשל קריית אתא. בבדיקה התברר שבקריית אתא היו בסופו של דבר 60% הצבעה.


פורסם לראשונה 04/01/2015 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ספירה חדשה בליכוד
צילום: עידו ארז
מומלצים