שתף קטע נבחר

לפיד דורש: להתחייב לא למנות מעל 18 שרים

בזמן שנתניהו מדבר על שינוי השיטה, יו"ר יש עתיד מזהיר מפני "שוחד קואליציוני" על רקע האפשרות לשינוי חוקי המשילות: "ממשלה מנופחת זו שחיתות. לא נסכים לשר בלי תיק. אסור לשוב ל-39 שרים וסגני שרים"

לקראת בחירות 2015 עלו שוב לסדר היום נושא שינוי שיטת הממשל ושאלת יציבות הממשלה. בקדנציה הקודמת, על פי דרישת יש עתיד, חוקקה הכנסת מקבץ של שלושה חוקים שנקראו "חוקי המשילות", אולם בכל זאת לא הצליחה לשרוד יותר משנה ושמונה חודשים. מאז נפתח קמפיין הליכוד המדבר על שינוי שיטת הממשל, עולה השאלה אם הדבר אכן יבטיח יציבות. בנוסף, נשמעים כבר קולות בליכוד כי יש לשנות את החוק שעבר, ועל פיו יכהנו לא יותר מ-18 שרים.

 

בשיחה עם ynet התייחס היום (ה') יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לעניין מספר השרים: "לבזבז כספי ציבור זו לא יציבות. משרות שר הן לא משהו שמשתמשים בו בשביל לשחד את שותפיך הקואליציוניים אלא נועדו כדי לשרת את הציבור. אני קורא לכל מי שירכיב את הממשלה הבאה לא לחזור למצב שבו יש 39 שרים וסגני שרים.

 

עקבו אחרי מורן אזולאי בטוויטר: 

 

"אני מציע שכולם יתחייבו עכשיו שלא ישנו את החוק שחוקקנו מפני שממשלה מנופחת היא שחיתות שלטונית. אנחנו כפינו את החוק הזה על נתניהו. הוא לא רצה אותו.

הוא רצה למנות כל הזמן שרים ואנחנו היינו צריכים להזכיר שזה על חשבון הציבור".

 

על העובדה שלפיה נתניהו מתכוון לחוקק חוק חדש שיבטיח יציבות קואליציונית אמר לפיד: "אני מסכים עם נתניהו שממשלה צריכה לכהן ארבע שנים. אני לא מסכים עם כל מי שטוען שבשביל זה צריך ממשלה מנופחת. שוחד פוליטי ושחיתות פוליטית לא מצביעים על יציבות. להפך".

 

בזמן שקמפיין הליכוד מתמקד בשינוי שיטת הממשל, ביש עתיד מחדדים את הקו נגד השחיתות, ומבטיחים להיות המפלגה הנקייה ביותר. "כמו שלא הסכמנו בקדנציה הקודמת, כך גם בקדנציה הבאה לא נסכים לשר בלי תיק", סיכם לפיד. "זה שר שיש לו נהג, לשכה, מזכירה, אבל דבר אחד אין לו - עבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים