שתף קטע נבחר

זוהר זימרו הודיע על פרישה: "אני עובר תקופה לא פשוטה"

רץ המרתון הוותיק הפתיע כשבישר על סיום הקריירה המקצועית שלו במסיבת העיתונאים לקראת מרתון טבריה: "סבלתי מפציעות ומשברים, אעשה הכל כדי לסיים". אורח הכבוד, סרגיי בובקה: "זה חשוב עבור האתלטיקה העולמית שמתקיים כאן מירוץ"

איגוד האתלטיקה הוציא הערב (ה') לדרך את מרתון טבריה ה-38, המהווה גם את אליפות ישראל. במסיבת העיתונאים נכח אורח הכבוד - קופץ המוט האגדי סרגיי בובקה, המשמש גם כסגן נשיא איגוד האתלטיקה העולמי.

 

את ההצגה גנב אלוף ישראל זוהר זימרו אחד מגדולי רצי המרתון של ישראל בכל הזמנים , שכבר קבע את הקריטריון לאליפות העולם השנה בבייג'ינג אבל הפתיע את כולם כשהודיע על פרישה מריצה מקצוענית. בשבוע הבא הוא צריך לעבור ניתוח בברך.

 

זימרו עם בובקה ויו"ר האיגוד דורון קופמן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
זימרו עם בובקה ויו"ר האיגוד דורון קופמן(צילום: אורן אהרוני)

 

"שנת 2014 היתה השנה הכי קשה עבורי ואני עובר תקופה לא פשוטה עם פציעות ומשברים. לכן, התעקשתי לבוא לכאן לרוץ", סיפר זימרו. "זה חשוב לי בגלל אליפות ישראל ומרתון בינלאומי, אני יעשה הכול לסיים את הריצה ולא חשוב לי באיזה תוצאה. אני כאן כדי לסיים את חלקי כרץ מקצוען, אלא אם אהיה בנבחרת לאליפות העולם".

 

"זו היתה תקופה של הישגים והייתי שמח מאוד לייצג את מדינת ישראל. אני מודה לכולם על התמיכה ובעיקר למאמני אמנון גור. זו העת לפנות את הבמה לצעירים. אני מסתכל מסביבי ורואה דור נהדר. הם יגיעו לפסגות חדשות".

 

זוהר זימרו במסיבת העיתונאים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
זוהר זימרו במסיבת העיתונאים(צילום: אורן אהרוני)

 

זימרו הוסיף: "הפרק הבא זה מבחינתי הוא להתעסק באימונים. יש לי ילדה בבית שאני צריך לטפח ולגדל. היא חייה רק עם אמא שלה והרבה זמן לא נפגשנו. יש מרחק ביני לבינה שאני צריך לצמצם. יש סיבות נוספות שגרמו לי לפרוש ולהתאמן בצורה מסודרת".

 

ב-7:30 בבוקר מחר יצא המרתון לדרך. על קו הזינוק יתייצבו השנה כ-6,000 רצים, מהם כ-2,300 שיתחרו במרחק המלא של 42 ק"מ ו-195 מטר. מדובר בגידול של כ-30% ממספר המשתתפים אשתקד ועם רצים מ-19 מדינות שונות.

 

סרגיי בובקה עם יו"ר איגוד האתלטיקה דורון קופמן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
סרגיי בובקה עם יו"ר איגוד האתלטיקה דורון קופמן(צילום: אורן אהרוני)

 

גם השנה יקוו הרצים לשבור את שיא המרתון העומד על 2:07.30 שעות, משנת 2012. מי שיעשה זאת יזכה לבונוס של 100 אלף דולר. אם המנצח יסיים ללא שיא חדש הוא יקבל רק חצי מהסכום.

 

בובקה, עבורו זה ביקור שני בישראל, אמר: "זה כבוד גדול בשבילי להיות כאן בעיר כזאת נהדרת ובמקום כזה מיוחד למרתון. לכן, זה גם יהיה מאוד מרגש לראות את הריצה כאן. זה מאוד חשוב עבורנו ועבור האתלטיקה העולמית שמתקיימת כאן ריצת מרתון. אני מקווה שנוכל לראות כאן תוצאות נהדרות".

 

"אני מקווה שתושגנה תוצאות טובות עם שיא מסלול", סיפר יושב ראש איגוד האתלטיקה, דורון קופמן. "עכשיו, כשיהיו תנאים טובים לשבירת המסלול, נראה כי הגיע הזמן זאת ולפרוע את הצ'ק של 100 אלף דולר".

 

ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד: "זה אמנם המרתון ה-38 אבל השני שלי, אז אני מתרגש כמו בפעם הראשונה. מזג האוויר גרם לנפילת עצים ובעיות נוספות. עברנו על המסלול מספר פעמים ותיקנו את כל הליקויים. זה בעיני יום חג, גם לתושבים, כי זה לא פשוט לסגור עיר כמעט יומיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
זוהר זימרו
צילום: אורן אהרוני
מומלצים