שתף קטע נבחר

גינוי חלקי: חמאס לא התייחס לרצח במרכול

לצד גינוי הטבח במגזין "שארלי הבדו", בחמאס לא גינו את הפיגוע במרכול היהודי. נסראללה: "דאעש ואל-קאעידה פגעו בנביא מוחמד יותר ממציירי האיורים". בדמשק עקצו: ההתקפה מוכיחה שהטרור בסוריה יחזור לאלה שתומכים בו

חמאס גינה היום (שבת) את הפיגוע בעיתון הצרפתי "שארלי הבדו" ומסר בהודעתו כי "כל מחלוקת שישנה בנוגע להשקפה או לדעה אינה מצדיקה רצח של בני אדם". עם זאת, חמאס נמנע מלגנות את הפיגוע במרכול הכשר בפריז ביום שישי.

 

 

המרכול היהודי בפריז. "זה הגיעו למדינות שתמכו בטרוריסטים" ()
המרכול היהודי בפריז. "זה הגיעו למדינות שתמכו בטרוריסטים"

בארגון מתחו ביקורת קשה על ניסיונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במהלך פגישתו עם שגריר צרפת בישראל, לקשור בין חמאס לבין הטרור בעולם. "הניסיונות הללו של נתניהו נדונו לכישלון ולא יצילו את אנשי הישות שבראשה הוא עומד מהעמדה לדין כפושעי מלחמה". בארגון ביקשו ממדינות העולם לעמוד לצד העם הפלסטיני "בהגנה מפני הטרור של ישראל".

 

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס אתמול בעקיפין לפיגוע במערכת העיתון הצרפתי, במסגרת נאום טלוויזיוני שנשא בטקס של אגודת הצדקה האיסלאמית "אימדאד", בין השאר לרגל יום הולדתו של הנביא מוחמד: "ארגוני הטרור (דאעש ושלוחות אל-קאעידה) פגעו בנביא באופן שלא היה כמותו לכל אורך ההיסטוריה.

הם פגעו בנביא יותר מאויביו שציירו איורים והפיקו סרטים הפוגעים בו. אותם ארגונים פגעו בנביא במעשיהם המבישים. כאשר הראשים נערפים ואלפים נטבחים וזה מתפרסם באמצעי התקשורת, וכאשר אלפים בתימן נהרגים כיוון שהם מציינים את יום הולדתו של הנביא - האם זה נועד להגן על דתו של הנביא?".

 

נסראללה הוסיף בנאומו כי דאעש ואל-קאעידה מהווים איום החורג מהגבולות הפוליטיים והמדיניים והם האיום הגדול ביותר על האיסלאם ועל הנביא ומעמדו. הוא גם עקץ את המדינות שסובלות בימים אלה מטרוריסטים שפועלים בעידוד דאעש ושלוחות אל-קאעידה: "היום זה הגיע למדינות שהקלו על אותם טרוריסטים ונתנו להם אשרות כניסה למדינות שלנו. זה היה צפוי".

 

בדמשק מיהרו השבוע לגנות את 'התקפת הטרור' במערכת העיתון בפריז והביעו תנחומים למשפחות הקורבנות וחבריהם. לצד זאת, עקצו את צרפת כשאמרו כי ההתקפה הזו מוכיחה שהטרור בסוריה יחזור לאלה שתומכים בו, והיא מעידה על הראייה קצרת הטווח של המדיניות שבה נוקטות מדינות אירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסן נסראללה. עקיצה לאירופה
מומלצים