שתף קטע נבחר

מתפקדי העבודה הצביעו: "תהיה רשימה לוחמנית"

עם סגירת הקלפיות עמד שיעור ההצבעה על 58.9% - וכעת ממתינים המתמודדים בדריכות לתוצאות שיפורסמו ב-9:30. החזית המסקרנת: מי תהיה האישה הראשונה? הרצוג על הדילים: בסוף יש היגיון בריא של הקהל החופשי

העבודה בוחרת רשימה לקראת בחירות 2015 : הקלפיות בבחירות המקדימות של המפלגה נסגרו אמש (יום ג') קצת אחרי השעה 22:00, פרט לקלפי אחת ברחוב ברודצקי בתל אביב שנותרה פתוחה בשל תורים ארוכים. שיעור ההצבעה עמד על 58.9% לעומת 57.7% לפני כשנתיים. הקלפיות מכל הארץ הועברו למרכז הספירה בבני ברק. התוצאות יפורסמו הבוקר ב-8:30. היו"ר יצחק הרצוג אמר: "תהיה רשימה עצמאית, לוחמנית ונקייה".

 

מצביעים אחרונים בבית סוקולוב (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
מצביעים אחרונים בבית סוקולוב(צילום: מוטי קמחי )

מקפלים את הקלפי בבית סוקולוב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מקפלים את הקלפי בבית סוקולוב(צילום: מוטי קמחי)

סתיו שפיר. סלפי של הרגע האחרון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
סתיו שפיר. סלפי של הרגע האחרון(צילום: עידו ארז)

 

 

 

שיעור ההצבעה דומה ככל הנראה לזה שהיה בפריימריז ב-2012 (58%), אך מתפקדים רבים הודו כי הפעם התורים היו ארוכים מהרגיל וניכר שהאווירה הייתה אחרת.

 

למרות זאת, לאורך יום הבחירות התקיימו קרבות מאחורי הקלעים, בעיקר בגזרת נשות המפלגה, ומתפקדים שהגיעו לקלפי בבית סוקולוב בתל אביב התבקשו לדבריהם לא להצביע למועמדים מסוימים בטיעונים שונים. שלוש הנשים המובילות במפלגה – הח"כיות שלי יחימוביץ', מרב מיכאלי וסתיו שפיר - נאבקו זו בזו אחת כדי להתברג במשבצת האישה הראשונה.

 

יו"ר המפלגה יצחק הרצוג הגיע לבית סוקולוב סמוך לסגירת הקלפיות ואמר: "אני מכיר את המפלגה כמו את כף ידי. שלוש פעמים לפני שנבחרתי ליו"ר, הגעתי ברשימה למקום הראשון. בעניין הדילים שאני שומע צריך לומר: בסוף יש את ההיגיון הבריא של הקהל החופשי. אפשר להסתובב במסדרונות של הקלפיות ולראות שיש פה רק קהל חופשי. זה יומה של מפלגת העבודה ותהיה לה רשימה יוצאת מן הכלל. יש אנשים חדשים שמשובצים דרך התיישבות עובדת, מגזרים ועוד".

 

על ההתמודדות מול נתניהו על ראשות הממשלה הוסיף: "יש לציפי לבני ולי ניסיון רב. היום הממסד הביטחוני מתייצב מאחורינו ברובו. רוב יוצאי מערכת הביטחון תומכים בנו".

פורסם לראשונה 13/01/2015 21:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
היו"ר יצחק הרצוג, הערב בבית סוקולוב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים