שתף קטע נבחר

מה קרה לאיתן כבל?

ההפתעה של הפריימריז בעבודה: יו"ר הסיעה הידרדר למקום ה-10. בכיר במפלגה: "עבודת השטח לא הספיקה, יש שאלות לגבי שיקולי המתפקדים"

פרסום הרשימה שבחרה מפלגת העבודה בפריימריז לקראת בחירות 2015 כלל הבוקר (ד') הפתעה אחת גדולה: יו"ר הסיעה והאיש החזק במפלגה איתן כבל הידרדר מצמרת הרשימה אל המקום ה-10 ברשימה (מקום 6 בפריימריז). מה הוביל לכך?

 

הפריימריז בעבודה - כתבות נוספות:

 

בימים האחרונים נדמה היה שכבל הוא המועמד הוודאי לסיים במקום הראשון בפריימריז, בין היתר בשל הניסיון הפרלמנטרי והפוליטי הרב שלו בכנסת ובמפלגה. בכירי המפלגה, כמו גם פעילי השטח המרכזיים, היו משוכנעים שכמי שתמך ביצחק הרצוג, ורשם יחד איתו תוצאה טובה בבחירות לראשות המפלגה, יתרגם את ההישג גם להישג אישי במיקומו במפלגה. אך ההערכות האופטימיות התפוגגו.

כבל מצביע בפריימריז, אתמול בראש העין (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
כבל מצביע בפריימריז, אתמול בראש העין(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

 

גם בקרב חברי הכנסת של המפלגה רואים יותר מרק יו"ר סיעה שאחראי על איחוד השורות ויישום הקו המפלגתי בכנסת, ולכן מרבים להתייעץ איתו בנושאים שונים.

 

בכירים במפלגה סבורים שכבל שילם מחיר כי עבודת השטח שעשה לא הספיקה ביחס לאינטנסיביות של המתמודדים האחרים, ופעילים העריכו שהעובדה שלא הציב את עצמו כמועמד חופשי, פגעה בו מבחינת הדירוג.

 

"איתן כבל הוא אחד המועמדים הכי פופולריים במפלגת העבודה והפעילות שלו לאורך השנים מוכרת היטב לכל חברי המפלגה", אמר גורם בכיר בעבודה. "כנראה נוצרה איזושהי תחושה בשטח, נכונה או שלא, שהוא חלק מאיזושהי התמודדות כזו או אחרת של מועמדים נוספים, ועל זה למעשה ייתכן ושילם מחיר. כבל הוא מסוג המועמדים שיכולים פשוט להציג את הרזומה שלהם ועם זה לגשת לבחירות. לא מעט שאלות עולות מהמיקום המפתיע שלו. עולות גם שאלות לגבי מערך השיקולים שעשו המתפקדים הפעם – מערך שאותו אי אפשר לחזות".

 

רק השבוע נבחר כבל לח"כ החברתי ביותר על פי המדד של המשמר החברתי בכנסת והוא היה אחד המחוקקים הבולטים ביותר של המפלגה בקדנציה. כבל עצמו אמנם התראיין הבוקר אולם סירב להתייחס לסיבות שהובילו להידרדרות במיקום. הוא חזר ואמר שאינו מתכוון "לשחות בדמעות של עצמו", אך הודה שהוא אכן מופתע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"עולות שאלות". ח"כ איתן כבל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים