שתף קטע נבחר

"סוף-סוף יש מי שבאמת רואה אותם"

קשישים רבים מבלים את הימים הקרים ספונים לבדם בביתם, ללא יכולת לצאת החוצה, הן מפאת הקור ולעיתים בשל מצבם הבריאותי. מתנדבי הקרן לידידות מחלקים להם מענק חימום ומתארחים בביתם כדי להפיג מעט את הבדידות

חיי הקשישים בישראל אינם פשוטים, זה לא חדש ונדמה שגם לא ישתנה בקרוב. הם צריכים לחיות מסכומי כסף זעומים של הבטחת הכנסה מדי חודש - כסף שאמור להספיק להם לחשבונות, לתרופות ומזון. בחורף הקר, כשיש צורך בתנורים שיעבדו במהלך שעות היממה, חשבונות החשמל תופחים והקשישים נאלצים לוותר על מצרכי מזון חיוניים ואפילו על תרופות כדי שיוכלו לשלם את החשבונות.

 

אבל יותר מזה הבדידות היא הבעיה הגדולה ביותר, רבים מהם עריריים או שמשפחתם רחוקה והם לבדם בדירתם, מחפשים מישהו שיקשיב להם או שישוחח איתם ויכניס מעט אור לחייהם. בתחילת חודש ינואר החלה הקרן לידידות, כמדי שנה, את מבצע "מחממים בידידות" - פרויקט חימום למען קשישים נזקקים. במסגרת הפרויקט מעניקה הקרן ל-25 אלף קשישים נזקקים, זכאי חוק סיעוד, סיוע ע"ס 350 שקלים בהמחאה שמית הניתנת לשימוש בכל בנק.

 

חלוקת המענקים מתבצעת בשיתוף עם מחלקות הרווחה ב-62 רשויות מקומיות ובאמצעות עובדי הרווחה ומאות מתנדבים שמגיעים לבתי הקשישים, מחלקים להם את המענק ומסייעים בהפגת הבדידות. לראשונה יפעילו המתנדבים אפליקציה ייחודית שפותחה בקרן, באמצעותה יעדכנו בזמן אמת על תנאי מחייתו של כל אחד מהקשישים בכדי לבחון צורך בהתערבות נוספת במקרים של מצוקה חריגה.

 

 

"חוסנה של חברה נמדד באופן בו היא מטפלת בחוליות החלשות ביותר בתוכה", אמר נשיא הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין. "כרבע מהקשישים בישראל חיים בעוני ואינם מסוגלים לכסות את הוצאותיהם החודשיות. הקצבאות מספיקות בקושי לכיסוי מחצית מצרכיהם הבסיסיים של הקשישים בעוד יוקר המחייה רק גובר. בחודשי החורף מצוקת הקשישים מחריפה ורבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אפשרית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות. אסור לנו כחברה להרשות למצב זה להימשך. אני קורא לציבור להצטרף אלינו ולסייע לחמם לקשישים את הבית ואת הלב".

 

הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של אזרחי ארה"ב ונוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, מסייעת לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, פועלת לעידוד העלייה והקליטה, מסייעת למאות אלפי יהודים נזקקים ברחבי העולם ומשקיעה ברווחת אזרחי ישראל ובביטחונם בשעת חירום. במהלך שתיים עשר שנות פעילותה בארץ, תרמה הקרן כשני מילארד שקלים למאות פרויקטים חברתיים בישראל.

 

  • הקרן לידידות בשיתוף ynet קוראים לכם להצטרף למבצע ויחד איתנו לחמם לקשישים את הבית ואת הלב. מעוניינים להתנדב? היכנסו לאתר הקרן ומלאו את פרטיכם . נציגי הקרן לידידות יפנו אתכם ליישובים בהם תוכלו להצטרף לחלוקה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשיתוף הקרן לידידות
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים