שתף קטע נבחר

בנט הציג את הנבחרת: "עם ישראל השתנה ורוצה יותר יהדות"

יו"ר הבית היהודי הציג את רשימת המפלגה לכנסת וניצל את הבמה כדי לתקוף בכמה חזיתות: "האליטות הישנות לא מבינות והשמאל תקוע בשנות ה-90. אם ניקח קלפי לתקשורת, זהבה גלאון תהיה ראש ממשלה". על הטענות לקיצוניות, אמר: "כשיגידו שאנחנו חשוכים והומופובים - נגיד: אתם לא באופנה"

תוקף את השמאל, האליטות הישנות, כלשונו, וגם את התקשורת. יו"ר הבית היהודי שר הכלכלה נפתלי בנט הציג הערב (יום ה') את הרשימה לכנסת באירוע ברמת גן בהשתתפות מאות בני אדם. "עם ישראל השתנה והוא רוצה יותר יהדות ויותר ערכים ויותר ארץ ישראל", אמר בנט. "העם רוצה להחזיר את הגאווה היהודית ולהרים את הראש".

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות

סקרים מהערב: העבודה פותחת פער קטן מהליכוד

הבית היהודי: שקד ראשונה, שובל ודיין מאחור

כחלון הציג נבחרת: "הליכוד הזניח את החלק החברתי"

שראל ביתנו מתחדשת: אלה המועמדים לרשימה

 

בנט עלה לבמה על רקע קריאות "הוא הא מי זה בא, ראש הממשלה הבא". "בחודשיים הקרובים נקרע את הארץ 'זנגה זנגה' ונביא את העם לבית היהודי", הבטיח לתומכיו.

 

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)


 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

לאחר מכן פתח במתקפה. "אם ניקח קלפי לתקשורת, זהבה גלאון תהיה ראש ממשלת ישראל", אמר. "האליטות הישנות לא מבינות. השמאל תקוע בשנות ה-90. המערך עם בוז'י וציפי חוזרים על אותן המנטרות ולא מבינים שאנחנו לא מתקדמים לאותו מקום. פעם רצו ויתורים לשלום, אחר כך דיברו על פרטנר לשלום ותמיד מתנצלים. אבות המערך לא היו מזהים היום את בניהם. 20 שנה בלי תוכנית".

 

על רקע הטענות שהרשימה שפורסמה הבוקר משקפת עמדות קיצוניות, אמר היו"ר: "כשהכותרות יגידו שאנחנו חשוכים, הומופובים וקיצונים, ושיספרו שביצעתי טבח בכפר כנא לפני 20 שנה - נגיד להם 'אתם לא באופנה'. היום אהבת ישראל חזרה לאופנה. עם ישראל חזר לעצמו היום".

 

המנצחת הגדולה של הפריימריז, ח"כ איילת שקד שמוקמה במקום השלישי ברשימה, סיפרה בהתרגשות: "כשהקריאו לי בבוקר את הרשימה צעקתי מיד 'יש'". שקד הוסיפה כי "יש לנו מפלגה נפלאה, ציונית וערכית שתוביל את הממשלה הבאה עם שותפות לאומיות וימניות".

לדבריו, "יש היום במפלגות אחרות מי שמדבר נגד מדינת ישראל, אבל אהבת ישראל חזרה לאופנה. יש מי שמדבר נגד חיילי צה"ל וחושב שצריך לחקור אותם אחרי שיוצאים מעזה, אבל אהבת ישראל חזרה לאופנה".

 

בתוך כך, ש"ס השיקה הערב באשדוד את קמפיין הבחירות תחת הכותרת "המהפכה חוזרת". היו"ר אריה דרעי תקף בנאומו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הכלכלה נפתלי בנט ושר האוצר לשעבר יאיר לפיד. "אדוני ראש הממשלה, איך אתה נרדם בלילה כש-30 אחוז מילדי ישראל הולכים לישון רעבים?", אמר דרעי. "לפיד לא עשה דבר למען הנזקקים השקופים". על בנט והימין, אמר: "שלא יטיפו לנו מוסר, ארץ ישראל היא שלנו ואנחנו אוהבים אותה". בכנס השתתפו גם כמה מבני משפחתו של השוטר הדרוזי זידאן סייף שנהרג בפיגוע בבית הכנסת בירושלים.

 

הכנס של ש"ס, הערב (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
הכנס של ש"ס, הערב(צילום: רועי עידן)
 

הרב דב ליאור, מבכירי הציונות הדתית וממנהיגי תקומה, הודיע כי הוא מסיר את תמיכתו ממנה. מלשכתו נמסר כי "בתום פגישות והתייעצויות הגיע הרב למסקנה כי לא ניתן לשמור על צביונה היהודי של המדינה, לדאוג למוסדות התורה ולעמוד על שלמות הארץ באמצעות הבית היהודי, ולכן החליט שלא לתמוך עוד בתקומה, שהוא ממנהיגיה הרוחניים.

 

"הרב ליאור ביקש מהאנשים איתם נפגש לפעול להקמתה בהקדם של תנועה שתוכל לשקם את הציונות הדתית התורנית הקשורה לשלמות התורה והארץ. הרב ליאור מעדיף התמודדות של תנועה זו באופן עצמאי על פני התחברות כנספחים לתנועתו של אלי ישי". לדבריו, אם ישי יציע "חיבור אמיתי" ניתן יהיה לשקול חבירה אליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים