שתף קטע נבחר

דרעי: נתניהו, איך אתה נרדם כשיש ילדים רעבים?

יו"ר ש"ס מבטיח "קמפיין חברתי תקיף" ותקף את נתניהו, לפיד ובנט. "הרעב אינו מבדיל בין דת, מוצא וגזע", הוא אמר וקרא לטפל בבעיות החברתיות

ש"ס השיקה אמש (יום ה') באשדוד את קמפיין הבחירות תחת הכותרת "המהפכה חוזרת". היו"ר אריה דרעי תקף בנאומו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הכלכלה נפתלי בנט ושר האוצר לשעבר יאיר לפיד. "אדוני ראש הממשלה, איך אתה נרדם בלילה כש-30 אחוז מילדי ישראל הולכים לישון רעבים?", אמר דרעי. "לפיד לא עשה דבר למען הנזקקים השקופים". על בנט והימין, אמר: "שלא יטיפו לנו מוסר, ארץ ישראל היא שלנו ואנחנו אוהבים אותה". בכנס השתתפו גם כמה מבני משפחתו של השוטר הדרוזי זידאן סייף שנהרג בפיגוע בבית הכנסת בירושלים.

 

תחת הסלוגן "המהפכה חוזרת", שילווה את ש"ס עד ל-17 במארס, מבטיחים במפלגה "קמפיין חברתי תקיף" - והוא אכן יצא לדרך במתקפה מצד דרעי: "אדוני ראש הממשלה, איך אתה נרדם בלילה כש-30% מילדי ישראל הולכים לישון רעבים?", הטיח בנתניהו, "מה עשית בשבילם? איפה החמלה שלך, איפה האחריות שלך?".

 

 

"יאיר לפיד, אתה מתעסק בגלידת פיסטוק ומטוס ראש הממשלה?", תהה דרעי על יו"ר יש עתיד, וטען: "שר האוצר לא עשה דבר וחצי דבר למען הנזקקים השקופים, ועוד מכריז בריש גליי שהוא כאן כדי לדאוג למעמד הביניים בלבד. יש בישראל שני מיליון איש מתחת לקו העוני - 900 אלף מהם ילדים רעבים. מי דואג להם? למי איכפת מהם?"

 

הוא תקף גם את בנט והימין, המתייגים אותו כשמאלן: "מי שהחזיר עד היום יישובים ופינה אותם זה רק ממשלות הימין. שלא יטיפו לנו מוסר. ארץ ישראל היא שלנו ואנחנו אוהבים אותה, אבל אין היום פרטנר רציני למשא-ומתן, ומה שבאמת עומד בסכנה זה ארץ ישראל ועם ישראל - ובשביל זה ש"ס כאן". למשה כחלון הוא אמר: "ברוך הבא, טוב שחזרת, אבל זכור ואל תשכח מאין באת. יש עוד המון אנשים שקופים. בוא, הצטרף אלינו למאבק למענם". 

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)
 

  

דרעי המשיך במתקפה: "איך אפשר לעמוד מנגד ולראות את האדישות חוגגת כלפי אותם אנשים שקופים שאף אחד לא דואג להם? ש"ס חורטת על דגלה מלחמת חורמה בעוני ובפערים החברתיים בישראל - מלחמה לא פחות חשובה מהמלחמה בחמאס או בדעאש או באיראן. אני, אריה מכלוף דרעי, מתחייב שעוד חודשיים מהיום השמש תזרח עבור אותם אנשים עניים, אותם שקופים, שהמדינה בחרה להתעלם מהם". לדבריו, "לא יכול להיות שבמדינת ישראל, מדינה של ערבות הדדית, יש כאלו פערים כמו במדינות הכי נחשלות בעולם. כל מה שעשינו במדינה, כל ההצלחות הגדולות, הביטחוניות, ההיי-טק, פרסי נובל - כל זה לא שווה כלום אם ילד הולך לישון עם דמעה של רעב".

 

יו"ר ש"ס ניסה בנאומו לברוח מהדימוי החרדי המובהק של המפלג, ופנה ל"דתיים וחילונים, אשכנזים וספרדים, עולים חדשים

 וישנים, יהודים וערבים": "בואו הביתה לש"ס, תנו לנו כוח להתמודד עם הפערים החברתיים המטורפים, תנו לנו כוח להתלכד ביחד סביב מסורת ישראל שכולנו אוהבים". לדבריו, הרעב אינו מבדיל בין דת, מוצא וגזע, וגם "מרן", מנהיגה הרוחני המנוח של המפלגה, הרב עובדיה יוסף, ידע "לחבק את כולם, האמין בטוב ליבם של בני האדם ועזר להם בלי לבחון בציציותיהם".

 

בקריאה מרומזת לאלי ישי ותומכיו, שאותם כינה "כל אלה שפרשו מהדרך", אמר: "יש לנו בית אחד, למרן היה בית אחד. תחשבו עוד פעם, בואו נשלב ידיים ונצעד קדימה בכוחות משותפים מתוך הבית. כולנו גדלנו על ברכי מרן - בואו נמשיך את צוואתו"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים