שתף קטע נבחר

שבדיה משתלחת בישראל: "עברה כל גבול"

נמשכת ההידרדרות ביחסים עם שטוקהולם, שהכירה במדינה פלסטינית: שרת החוץ השבדית אומרת שישראל "תוקפנית מאוד" ושהאופן שבו התבטאה לגבי שבדיה ומדינות אחרות "חצה כל גבול" והרגיז גם את בנות בריתה האחרות

מחמירים היחסים בין שטוקהולם לירושלים: שרת החוץ של שבדיה, מרגוט וולסטרום, יצאה היום (ו') בהצהרות קשות מאוד נגד ישראל, ואמרה כי ישראל הרגיזה את בנות בריתה הקרובות בשל תגובתה המוגזמת להכרה של שבדיה במדינה פלסטינית. לדבריה, הרטוריקה של ישראל בנושא "חצתה את כל הגבולות".

 

"האופן שבו הישראלים דיברו עלינו ועל כל השאר בלתי מתקבל על הדעת", אמרה השרה השבדית בראיון לעיתון "דגנס ניהטר", "זה הרגיז לא רק אותנו אלא גם את האמריקנים ואת כל מי שיש לו כרגע קשר איתם".

 

היחסים בין ישראל לשבדיה הידרדרו מאז הודעת הממשלה השבדית בסוף השנה שעברה על החלטתה להכיר במדינת פלסטין. ישראל תקפה ואמרה כי הצעד לא יתרום לשלום, והחזירה את השגריר משטוקהולם להתייעצויות. ארה"ב אמרה כי ההכרה השבדית במדינה פלסטינית מוקדמת מדי.

 

בראיון היום אמרה וולסטרום כי שבדיה תומכת בישראל, בפלסטין ובשלום, אבל ביקרה בחריפות את מדיניות ישראל: "ישראל נהגה בתוקפנות רבה. היא המשיכה במדיניות ההתנחלות שלה, המשיכה בהרס הבתים, והמשיכה במדיניות הכיבוש שמסבה השפלה לפלסטינים, דבר ההופך

את תהליך השלום לסבוך".

 

וולסטרום הייתה אמורה להגיע לישראל השבוע אבל דחתה את ביקורה. ממשלת שבדיה טענה כי הדחייה נובעת מבעיות בלוח הזמנים, אבל גורם במשרד החוץ של ישראל אמר לרדיו השבדי כי וולסטרום לא הייתה זוכה לקבלת פנים רשמית בישראל, וקשר זאת במידה חלקית גם לאווירה הנוכחית ביחסים בין המדינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפרלמנט השבדי דן בהכרה במדינה פלסטינית
צילום: רויטרס
מומלצים