שתף קטע נבחר

אלוף מיל' גלנט רומז: לפעולה בסוריה קשר למערכת הבחירות

ברקע הדיווח על חיסול בנו של עימאד מורנייה אמר אלוף פיקוד הדרום לשעבר ובכיר במפלגת "כולנו" כי גם חיסול ג'עברי שהביא לפתיחת מבצע "עמוד ענן" נעשה סמוך למועד הבחירות. "היו הרבה הזדמנויות שניתן היה לעשות את החיסול, ומשום מה זה לא קרה בתאריכים האלה", אמר גלנט

בכיר מפלגת כולנו , אלוף במיל' יואב גלנט , רמז הערב (יום א') כי ייתכן שתקיפת חיל האוויר בקוניטרה , שלפי דיווחים בלבנון גבתה בין היתר את חיי בנו של עימאד מורנייה , קשורה למערכת הבחירות בישראל. גלנט, שכיהן כמפקד פיקוד הדרום, אמר בראיון לעודד בן עמי בערוץ 2 בהתייחסו לתקיפה הישראלית כי "מתוך אירועים בעבר, אתה יכול ללמוד שלפעמים יש עיתוי שהוא לא בלתי-קשור למסע בחירות". יצוין כי גלנט אמר את הדברים לפני פרסום שם בנו של בכיר חיזבאללה שחוסל ב-2008.

קשור לבחירות? ג'יהאד מורנייה על רקע תמונת אביו ועם מזכ"ל חיזבאללה נסראללה ()
קשור לבחירות? ג'יהאד מורנייה על רקע תמונת אביו ועם מזכ"ל חיזבאללה נסראללה

בבואו להסביר את עיתוי התקיפה אמר גלנט כי "אם אתה מסתכל על הבחירות הקודמות, עיתוי חיסולו של ג'עברי (רמטכ"ל חמאס שחוסל בעזה חודשיים לפני בחירות 2013) לא היה אירוע שניתן היה לעשות רק בתאריך ההוא. אני הייתי אלוף פיקוד חמש שנים לפני כן, והיו הרבה הרבה אירועים והזדמנויות שניתן היה ונחוץ היה לעשות את זה, וגם המלצתי על זה. משום מה זה לא קרה בתאריכים האלה".

 

גלנט הזכיר כי חיסולו של ג'עברי הביא תגובה של חמאס לפני הבחירות, שבסופן נבחר נתניהו לקדנציה שלישית בתפקיד ראש הממשלה. "ככל שאני זוכר", אמר גלנט בראיון, "זה פתח את מבצע 'עמוד ענן', שהיה סמוך מאוד לבחירות הקודמות".

 

ערוץ אל-מנאר של חיזבאללה אישר אחר הצהריים כי בתקיפת חיל האוויר היום נהרגו כמה מלוחמיו, אחד מהם בכיר בארגון. בצה"ל עדיין מסרבים להגיב לאירוע. על פי הדיווח, "חוליה של לוחמים של הארגון הותקפו בעת שביצעו סקירה בשטח של הכפר מזרעת אל-אמל בקוניטרה". על פי הדיווחים, אחד ההרוגים הוא כאמור ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה, קצין המבצעים של הארגון שחוסל בדמשק ב-2008.

 

רק באוקטובר האחרון מונה מורנייה הבן למפקד גזרת הגולן בארגון. כתב בעיתון "אל-אחבאר", ביטאון חיזבאללה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו אחרי פרסום החיסול: "הנהגת חיזבאללה היא אשר תחליט איך להתייחס לתוקפנות הישראלית החדשה, אולם המכה הזו לא ניתנת להכלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים