שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  240 מיליון שקל ערבויות ל-Ezbob להגדלת היקף המימון לעסקים קטנים בבריטניה
  Ezbob, חברה בבעלות קבוצת רוביקון ויזמים ישראלים הפועלת בבריטניה ומכוונת לעולם.,קיבלה מבנק ההשקעות של האיחוד האירופי - ערבויות בסך 40 מיליון ליש"ט להגדלת היקף המימון לעסקים בבריטניה. יו"ר רוביקון אמיר ברמלי: "רק לאחרונה שתי חברות דומות הונפקו בשווי של למעלה ממיליארד דולר"

  חברת Ezbob, שבבעלות היזמים תומר גוריאל ושרון פרלשטיין, המספקת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בבריטניה, קיבלה ערבויות בהיקף 40 מיליון ליש"ט (כ-240 מיליון שקלים) ממוסדות פיננסיים של האיחוד האירופי (EIF ו-EIB) באמצעותן תוכל להגדיל בצורה משמעותית את היקף ההלוואות שהיא מספקת לעסקים.

   

  Ezbob מספקת לעסקים בבריטניה הלוואות מיידיות בהיקף של עד 120 אלף ליש"ט. הליך קבלת ההלוואה מתבצע כולו באתר האינטרנט של החברה בתוך פרק זמן של פחות מחצי שעה. החברה מסתמכת בפעילותה על האתר ועל מערכות הערכת סיכונים שפותחו על ידה,וכן על דירוגי אשראי שפיתחה המתבססים על נתונים פיננסיים של הבנקים, חברות האשראי והסליקה.

   

  התהליך מאפשר לעסקים הלווים לוותר על התהליך הביורוקרטי הרגיל, האורך בדרך כלל בין מספר ימים לכמה חודשים באמצעות הליך פשוט ומקוון. יתרון נוסף של Ezbob לעומת המוסדות הפיננסיים המסורתיים הוא הימנעות מהטלת קנסות במקרים של החזר הלוואות מוקדם, מתוך הבנה כי כל צמצום בסיכוני תיק האשראי מאפשר הוזלה בריביות הנגבות תמורת ההלוואות.

   

  Ezbob, הפעילה כבר כשלוש שנים, סיפקה עד כה אשראי עסקי בהיקף של למעלה מ-35 מיליון ליש"ט, מהם כ-20 מיליון ליש"ט לכ-2,000 עסקים רק בשנת 2014. כעת צפויה החברה להגדיל באופן משמעותי את היקפי פעילותה כבר ברבעון הראשון של שנת 2015.

   

  Ezbob הוקמה על ידי היזמים הישראלים תומר גוריאל ושרון פרלשטיין. החברה רשומה ופועלת בבריטניה אך מטה הפיתוח הטכנולוגי שלה יושב בישראל. בחברה מושקעות גם קבוצת רוביקון(15%) וקרן הגשמה 20%)) וכן הקרן לעידוד לעסקים של ממשלת בריטניה (10%).

   

  אמיר ברמלי. "קפיצת מדרגה משמעותית" ()
  אמיר ברמלי. "קפיצת מדרגה משמעותית"

   

  אמיר ברמלי, יו"ר רוביקון ביזנס גרופ, המשמש יועץ לניהול סיכוני אשראי של Ezbob, מסר: "מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית לחברה והבעת אמון מצד קרן ההשקעות של האיחוד האירופי במודל הפעילות, שמבוסס על מיקרו פיננסינג ומאפשר פיזור גבוה תוך ניהול סיכונים מחמיר".

   

  ברמלי הוסיף, כי "המהלך שם את Ezbob בקבוצת החברות המובילות בתחום, ובעיקר מאפשר לה למזער עוד יותר את הסיכון במתן האשראי", ולדבריו אף מרמז על ההתפתחויות הבאות בשווקים. "המהלך האירופי מוכיח, שכאשר ישנה כוונה אמיתית של המוסדות הפיננסיים הממלכתיים לביצוע מהלכים אפקטיביים לעידוד הפעילות במגזר העסקי, וכאשר אין בעלות מונופוליסטית על המידע הבנקאי ועל היסטוריית האשראי של העסק, ניתן להגדיל משמעותית את היצע האשראי ואת האפשרויות של עסקים להשיג מימון לצמיחת העסק.חבל שצריך היה לנדוד לאירופה על מנת להוכיח את הנקודה הזו", אמר ברמלי.

   

  ברמלי הוסיף: "רק לאחרונה שתי חברות דומות הונפקו בשווי של למעלה ממיליארד דולר כל כל אחת- OnDeck Capitalו-'Landing Club והמסחר בהן ממשיך להתנהל במגמה חיובית".

   

  בתוך כך, מקבוצת רוביקון נמסר כי בעקבות מתן הערבויות והגידול בפעילות חברת האשראי, המירה הקבוצה שני מיליון ליש"ט למניות מתוך אג״ח בהן היא מחזיקה בהיקף של שמונה מיליון ליש"ט. מטרת ההמרה היא לשרת את מימון ההלוואות ללקוחות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים