שתף קטע נבחר

לפיד: "אם השוויון בנטל יישמר - אני לא פוסל את החרדים"

יו"ר יש עתיד מגיב בראיון לאולפן ynet על דברים שאמר מוקדם יותר יו"ר ש"ס אריה דרעי: "אני לא מתלהב מהרעיון שעבריינים מורשעים יישבו בממשלת ישראל אבל אנחנו לא פוסלים אף אחד". לפיד שב וקרא לגבות מיליארד שקלים מקק"ל: "זה הכול מקורבים וג'ובים"

יו"ר ש"ס אריה דרעי סיפר הבוקר (יום ג') בראיון לאולפן ynet על סולחה עם יאיר לפיד, אבל יו"ר יש עתיד מצדו לא נשמע מפויס במיוחד. "אין רומן מתפתח בינינו לבין ש"ס", הוא הצהיר היום (ג') באולפן ynet בתגובה להתבטאות של דרעי. "עשינו סולחה ברמה האישית, הייתה בינינו מריבה ברמה האישית. אני לא מתלהב מהרעיון שעבריינים מורשעים יישבו בממשלת ישראל אבל אנחנו לא פוסלים אף אחד".

 

 

לפיד הבהיר ש"כל עוד השוויון בנטל נשמר, אין לנו בעיה לשבת עם אף אחד. אגב, יש לי יותר בעיות היום עם הנושאים של שוויון בנטל עם מפלגת העבודה מאשר איתם. אני מזכיר לך בזמן ההצבעה על השיוויון בנטל ולדראון עולם נזכור להם את זה, יושבת מפלגת העבודה בחוץ באולם אחד, דרעי מחבק את בוז'י, אומר 'ראש הממשלה שלי', והם לא מצביעים. כי מה, מפלגת העבודה נגד גיוס חרדים ונגד היציאה שלהם לעבודה?".

 

מוקדם יותר הבוקר הצהיר דרעי באולפן ynet: "אין לי בעיה אישית עם יאיר לפיד. עשינו סולחה לפני כמה חודשים ואני אהיה מוכן לשבת איתו בממשלה. להבדיל ממנו אני לא פוסל אף אחד", הוא עקץ. "אם נמצא מכנה משותף אין לי בעיה לשבת איתו". בתגובה, ציין לפיד כי בניגוד לדברי דרעי, הוא לא פסל בבחירות הקודמות את החרדים: "אני רוצה לתקן את אריה דרעי. אנחנו גם אז לא פסלנו אף אחד, אני אמרתי כל הזמן, אני נגד תרבות של פסילות וחרמות. כל עוד השוויון בנטל נשמר".

 

  

הוא שב ואמר כי יש לגבות מיליארד שקלים מקק"ל. בניגוד לטענות קק"ל,

אמר לפיד שהם גוף של מדינת ישראל, "הוא יושב על אדמות של מדינת ישראל, ומה שיותר חשוב זה בור שחור שאף אחד לא יודע מה קורה בו. יש שם מיליארד שקל, כסף שלך. במיליארד שקל אנחנו משנים את הרווחה במדינת ישראל. במיליארד שקל אני מוסיף 200 אלף ילדים לארוחות חמות לבתי הספר. זה הכול מקורבים וג'ובים ומחלקים ויש שני יו"רים ושתי מפלגות על תקן של נשיא". 

 

"רוב הכסף של קק"ל זה מהאדמות שקק"ל יושבת עליהן", הבהיר שר האוצר לשעבר, "ואת קק"ל יש להפוך לשקופה ולהכפיף אותה לתקציב המדינה ושיפסיקו החבר'ה מהליכוד ומהעבודה ומישראל ביתנו לשחק עם הכסף שלנו כאילו זה הכסף שלהם כי זה מושחת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים