שתף קטע נבחר

חשד: ישראלי פרץ למחשב של מדונה וגנב שירים שטרם פורסמו

תלונה שהגיעה למשרד "ויצמן-יער" עברה לטיפול להב 433: נעצר תושב ת"א, משתתף לשעבר בתוכנית ריאליטי. הוא חשוד בפריצה למחשבים של אמנים מחו"ל וסחר בחומרים שגנב. לאחרונה דווח על שירים של מדונה שדלפו

חשד: ישראלי חדר למחשבים של אמנים בינלאומיים וסחר ביצירות שגנב מהם. אחת הקורבנות היא הזמרת מדונה. החשוד, תושב תל אביב בן 39 שהשתתף בעבר בתוכנית ריאליטי מפורסמת, נעצר הבוקר (ד') בישראל. מעצרו הוארך עד יום ראשון הקרוב, 25 בינואר. לפני כחודשיים פורסם ששני שירים של הזמרת דלפו לרשת, וכמה שבועות לאחר מכן דלף אלבום מלא שלה.

 

בתום חקירה בינלאומית סמויה שניהלה בחודשים האחרונים יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים מתקדמים. במשטרה סבורים שהחשוד חדר למחשביהם של כמה אמנים וגנב מתוכם שירים בשלבי עבודה שונים שטרם פורסמו. על פי החשד, הוא סחר בהם באינטרנט תמורת תשלום. 

 

החשוד, הבוקר בהארכת המעצר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשוד, הבוקר בהארכת המעצר(צילום: מוטי קמחי)

החשוד שנעצר הבוקר בתל אביב ()
החשוד שנעצר הבוקר בתל אביב

תגובתה של מדונה בחודש שעבר לדליפת האלבום (מתוך האינסטגרם) (מתוך האינסטגרם)
תגובתה של מדונה בחודש שעבר לדליפת האלבום(מתוך האינסטגרם)

מדובר בחקירה של משרד החקירות הבינלאומי "ויצמן-יער", שקיבל את התלונה ממשרד ההפקות ומהיועץ האישי של מדונה, הישראלי גיא עוזרי. חוקר המתמחה בעבירות מחשב נסע לניו יורק על מנת לבודק את המחשבים של הזמרת, ואישר שאכן הייתה חדירה ממחשב בישראל. לאחר איתור המחשב בארץ ישראל הוגשה התלונה למשטרה. על פי החשד הוא גנב כ-14 עד 20 שירים שעוד לא יצאו.

 

לאחר שנאספו ראיות נגד החשוד הועברה תלונה ליחידת הסייבר בלהב 433. בהמשך, עם איסוף הממצאים, נוהלה החקירה תוך שיתוף פעולה הדוק עם ה-FBI ועלה חשד למקרים נוספים של חדירה למחשבים. במסגרת המעצר ערכה היחידה חיפוש בבית החשוד ותפסה מחשבים וחומרי מחשב ומדיה. עורכת הדין אפרת נחמני בר המייצגת את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית יחד עם עו"ד שי פרץ הגיבה לדברים: "מרשנו מכחיש מכל וכל את החשדות נגדו. למיטב ידיעתנו אין כל ראיות הקושרות אותו למעשה באופן ישיר. אנחנו מאמינים שבדיקת עומק של החומר תלמד באופן חד-משמעי כי אין למרשנו כל קשר למעשים. יש להצר על הילולת הפרסום שמובילה המשטרה בהקשר זה, בטרם יש בתיק ראיות של ממש".

 

תחילת הפרשה בנובמבר האחרון, אז דלפו לרשת שני שירים, "Rebel Heart" ו-"Wash all over me". בשלב זה לא היה ברור אם מדובר בגניבה או בתרגיל יחסי ציבור כפי שהיה נהוג בעבר במקרים דומים. אך ב-17 בדצמבר 2014 דלפו לרשת 11 שירים נוספים.

החוקרים דורון יער ואשר ויצמן ()
החוקרים דורון יער ואשר ויצמן

התוצר הסופי היה אלבום שזכה על ידי המדליפים לכינוי "Iconic", שם שמעולם לא נבחר על ידי מדונה. גם המדליפים עצמם ידעו לספר ולא הכחישו כי מדובר בגרסאות אולפן מוקדמות (לפני תהליך המיקס) ולא סופיות.

 

לאחר ההדלפה פרסם מנהלה האישי של מדונה, גיא עוזרי, את ההודעה הבאה: "אני אסיר תודה למעריצים שעוזרים לנו למצוא מי אחראים להדלפה,

אנו מעריכים את עזרתכם". מדונה מיוצגת על ידי עו"ד תמיר אפורי, שותף בכיר במשרד גילת ברקת ושות' מקבוצת ריינהולד כהן.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה מדונה נאלצת להתמודד עם הדלפות שירים. בזמן הקלטת אלבומה הקודם, MDNA, דלפו לרשת כמה מהשירים שהוקלטו באולפן בלונדון. גם אז הגיב מנהלה של מדונה לפרשה ואמר: "מעריצים אמיתיים מעולם לא היו עושים דבר שכזה".

 

קשריה של מדונה עם תעשיית המוזיקה הישראלית התרחבו בשנים האחרונות, לרבות לאחר היכרותה עם הדי.ג'יי והמפיק הישראלי עופר ניסים. לאחר שחימם את הופעתה באצטדיון רמת גן ב-2012, הזמינה אותו מדונה לחמם את הופעתה גם בטורקיה. בשבוע שעבר יצאה גרסת רמיקס לסינגל רשמי מתוך האלבום הבא של מדונה, "Living for love", שאותה יצר ניסים. מדונה פרסמה את הגרסה המחודשת הישראלית בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים