שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ווינדוס 10: מה תציג הערב מיקרוסופט?

  כפתור התחל חדש-ישן, שולחנות עבודה מרובים, מרכז התראות ועוד חידושים יוצגו הערב לווינדוס 10 שתצא בהמשך השנה

  מיקרוסופט צפויה להציג הערב את "הפרק הבא" של ווינדוס 10 - רשימה נוספת של תכונות חדשות במערכת ההפעלה שהוצגה לראשונה בחודש ספטמבר (ללא הסבר למה דילגו על גירסה 9) ותצא באופן רשמי לשוק במהלך השנה.

   

  עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  מה נשתנה?

  מיקרוסופט כבר עכשיו מציעה גירסת בטא לנסיינים ולמפתחים, בשביל לקבל משוב לקראת הגירסה המלאה והרשמית. מיקרוסופט צפויה להציג בין השאר את התכונות הבאות:

   

  שולחנות עבודה מרובים: בדומה ל-OS X של אפל, גם בווינדוס 10 מעתה ניתן לפתוח שולחנות עבודה מרובים, בכך המשתמש יכול לעבוד על שולחן עבודה אחד המיועד לעבודה, שולחן עבודה אחר אישי ועוד. אין הגבלת מסכים.

   

   

  עוד ב-GSM Israel

   

  אפליקציות בשולחן העבודה: האפליקציות שמוכרות מעולם הסלולר, ואינן תוכנות רגילות (מה שמבלבל חלק מהמשתמשים) נפתחו עד כה במסך מלא. בווינדוס 10 כל פתיחה ושימוש באפליקציה יעשה על גבי שולחן העבודה כמו כל חלון Windows אחר. האפליקציות כוללות כעת אפשרות של מזעור ישירות לשורת המשימות, הגדלה והקטנת המסך, אפשרות סגירה וכמובן אפשרות של הצגת האפליקציה במסך מלא ועוד.

   

   

  תפריט התחל (חדש ישן): אותו מסך התחל המוכר לנו ממערכות ההפעלה ווינדוס 95 ומעלה, . לא עוד מסך התחל מסורבל אשר הותאם בלבד למסכי מגע. המסך התחל החדש כולל בתוכו את האפליקציות המותקנות לצד תפריטים ותוכנות בשימוש.

   

   

  מרכז התראות: לראשונה משלבת מיקרוסופט במערכת ההפעלה השולחנית שלה את מרכז ההתראות אשר מאגד בתוכו את כל ההתראות מאפליקציות, הודעות מערכת ועוד.

   

  ממשק משתמש רענן: מיקרוסופט עוד לא חשפה את ממשק המשתמש הסופי של מערכת ההפעלה החדשה, אך אנו צפויים לקבל עוד ועוד חלקים מהעיצוב החדש עד לגרסה הסופית. תהיה ככל הנראה אפשרות בחירה בין שתי ערכות חדשות, שחורה ולבנה. בשתיהן ניתן יהיה להבחין בשקיפות Aero שכנראה תחזור בערכה חדשה ותחזיר את השקיפות לחלונות. מסך הנעילה כעת יציג את תמונת הפרופיל בתוך עיגול לצד ושינוי עיצובי חדש.

   

   

  מערכת בענן: מיקרוסופט ממשיכה לשלב את שרות הענן שלה ה-OneDrive אשר הופך להיות חלק מאוד גדול במערכת ההפעלה. ניתן לשמור תוכן מאפליקציות ישירות ל-OneDrive ואף לגבות חלק ממערכת ההפעלה ולבצע שחזור ישירות מהענן.

   

  סייענית קולית: אחת התכונות החשובות שכנראה תוצג העב היא Cortana העוזרת הוירטואלית אשר תהיה חלק ממערכת ההפעלה ותוכל לבצע פעולות ולנהל תזכורות ומיילים.

   

   

  רציפות: תכונה נוספת הנקרא continuum (רצף) אשר הוצג במצגות קודמות, מיועד לבעלי מכשירים עם מקלדת מתנתקת. כאשר הטאבלט יהיה מחובר למקלדת ממשק המשתמש יהיה רגיל, עם מסך ההתחל החדש. כאשר מנתקים את מסך המגע או הטאבלט מהמקלדת, יופיע ממשק אחר אשר נבנה כולנו בהתאמה מלאה למסכי מגע.

   

  שואבים מהסמארטפון

  עוד תכונות אשר יכנסו לגרסת הבטא הבאה של Windows 10 יהיו כאלה שאנו מכירים ממערכת ההפעלה לניידים ה-Windows Phone. מיקרוסופט תשלב שתי אפליקצות חדשות אשר מאפשרות למשתמש לראות את שטח האחסון (בענן ובכונן הפיזי) ולקבל תמונת מצב של השטח האחסון המותקן על המחשב האישי. ניתן יהיה לראות את שטח האחסון עבור האפליקציות, עבור מערכת ההפעלה, עבור קבצי המשתמש ועוד.

   

   

  אפליקציה נוספת תהיה זאת אשר תציג למשתמש את נפח הגלישה החודשי (אם יהיה שימוש באינטרנט סלולרי בטאבלטים או לפטופים), כאשר נפח הגלישה יתחלק בין פרמטרים שונים בין וידאו בהזרמה, גלישה באינטרנט, הורדות ועוד. כך יוכל המשתמש לעקוב אחר ניצול חבילת הגלישה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים