שתף קטע נבחר

בן של אסיר בטחוני, גר עם אמו ועבד בחשמל. זה המחבל

ליד ביתו בטול כרם פירגנו למחבל חמזה מתרוך וטענו כי הפיגוע שביצע בתל אביב היה תוצאה של מצוקה ולא כנקמה. בפייסבוק היה מי שכינה אותו "אבו סאיף" - דמות מוכרת מדאעש. "הוא גבר וחזק"

במחנה טול כרם, שממנו יצא חמזה מתרוך שביצע הבוקר (ד') את פיגוע הדקירה בתל אביב, שיבחו את המעשה וכינו את המחבל "גבר וגיבור". משפחתו קיבלה חיזוקים שונים, וגם טלפונים מאנשים שבירכו על המעשה שבו נפצעו 20 בני אדם. "הוא חזק, אף אחד לא יכול להשתלט עליו. צריך ללמוד ממנו", אמר אחד מחבריו. במקביל, נערך דיון בבית המשפט השלום בתל-אביב בבקשת המשטרה האריך את מעצרו של המחבל ומעצרו הוארך בחמישה ימים.

 

מטרוק הוא בנו של אסיר בטחוני, שהתחתן עם שלוש נשים. המחבל גר עם אמו הגרושה ברמאללה ועבד בתחום החשמל. מכריו סיפרו כי פעם בחודשיים לערך היה מגיע למחנה. "אתמול ראינו אותו יושב ליד הבית יחד עם כמה חברים. הוא אכל ארוחת ערב בקיוסק, שתה וצחק. לא הראה שום סימן שהוא רוצה או מתכוון לדקור יהודים", סיפר תושב המחנה. "הוא לא היה קשור לאף ארגון פוליטי או דתי. לא נראה לי שמדובר בנקמה כי לא היו אירועים מיוחדים בזמן האחרון, זה יותר תוצאה של המצב הנפשי והחברתי הקשה שאליו נקלעו הוא ומשפחתו".


המקום שבו ישב אתמול בערב מתרוך. "רצה עבודה" ()
המקום שבו ישב אתמול בערב מתרוך. "רצה עבודה"

הבית של מתרוך. התגורר עם אמו הגרושה ()
הבית של מתרוך. התגורר עם אמו הגרושה

אחד האנשים שבילה אמש עם חמזה אמר כי הוא דיבר על כך שהוא רוצה למצוא עבודה בתל אביב. "הוא נסע עם נהג הסעות שמסייע עובדים מהשטחים ועד ירושלים, ומשם ככל הנראה נסע לתוך ישראל ברכב ישראלי", סיפר.

המחבל חמזה מתרוך ()
המחבל חמזה מתרוך

חמזה קרא לעצמו בפייסבוק ג'נטלמן. על הקיר כתבו לו חלק מהחברים שהוא "אחלה רצחני בשטח" ויש שכינו אותו "אבו סיאף" – דמות מוכרת בדאע"ש. "אני אישית גאה בו שהוא עשה מעשה כזה", אמר חבר נוסף. "הופתעתי ששמעתי שהוא הצליח לבד לפגוע ב-12 נוסעים. מעשה כזה מוכיח עד כמה הוא חזק וגבר לעניין. בדרך כלל שומעים שפלסטיני פגע באדם אחד או שניים, צריכים ללמוד ממנו".

  

האסיר הביטחוני טארק פיאת, שמתגורר בשכונה, אמר כי מהלך כזה היה צפוי: "זאת תגובה רגילה מול אירועי הפשיעה שמבצע הצבא הישראלי בשטחים ובירושלים.

 אף אחד לא מגנה את המעשה, זה היה צפוי. גם אנחנו סובלים וחיים באווירה מאוד קשה. כולנו מתפללים שאלוהים יחזק את חמזה וירחם על בני משפחתו".

 

לאחר מעצרו על ידי לוחמי יחידת נחשון, נלקח מתרוך לחקירה בשב"כ, שם סיפר כי ביצע את הפיגוע על רקע מבצע "צוק איתן", האירועים בהר הבית, וצפייה בתכנים איסלאמים ששיבחו את "ההגעה לגן עדן". מתרוך לא נעצר בעבר על עבירות ביטחוניות. בפיגוע נדקרו 20 בני אדם, שלושה מהם מוגדרים במצב קשה ושניים במצב בינוני. הם מקבלים טיפול בבתי החולים איכילוב ושיבא.

 

גלעד מורג השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל מתרוך
פיאת. "היה צפוי"
מומלצים