שתף קטע נבחר

פרשת עקב: מרוץ דראג מסעיר את ירושלים

חברי הסיעות הדתיות והחרדיות בעיריית ירושלים מאיימים להצביע נגד אישור התקציב לשנה זו במחאה על האירוע שארגנה הקהילה הלהט"בית בבירה. "זה אירוע תועבה", אמר חבר מועצה מש"ס. חבר מועצה חילוני: "שיגלו גמישות"

מרוץ על עקבים והופעות דראג שארגנה הקהילה הלהט"בית בירושלים מעוררים סערה בקרב חברי מועצת העיר, חרדים ודתיים, שמאיימים להצביע נגד אישור תקציב העירייה אם האירוע לא יבוטל. "העירייה לא צריכה לממן דבר כזה. זה רעיון מעוות לחלוטין", אמר חבר מועצת העיר אריה קינג מסיעת "ירושלים המאוחדת".

 

עוד בחדשות:

שב להכרה: שיפור במצב הנהג שנפצע בפיגוע

דיווח: המוסד נגד עמדת נתניהו

 

ההופעות והמרוץ צפויים להתקיים ב-16 בפברואר במסגרת אירועי "שאון חורף" של עיריית ירושלים. ההשראה למרוץ, שמתקיים לראשונה בארץ בארגון "תא הגאה הירושלמי", נשאבה מאירועים מקבילים של הקהילה הלהט"בית בארצות הברית. מדובר באירוע הומוריסטי שבו רצים גברים ונשים זה לצד זה על עקבים כדי לערער את גבולות המגדר.

הם עשו את זה קודם. מרוץ דראג באוסטרליה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הם עשו את זה קודם. מרוץ דראג באוסטרליה(צילום: רויטרס)
 

על רקע ארגון האירוע הצהירו חברי סיעת ש"ס, יהדות התורה וסיעת "ירושלים מאוחדת" כי ישקלו כאמור להצביע נגד אישור תקציב 2015. דיוני התקציב צפויים להתחיל היום וחלק מחברי הסיעות כבר הודיעו כי בכוונתם "להפוך שולחנות" כדי לבטל את המיזם.

 

"פגיעה ברגשות" 

חבר המועצה מיכאל מלכיאלי מש"ס אמר: "אני קורא לראש העיר ניר ברקת לבטל את מימון העירייה באירוע התועבה. זאת פגיעה קשה בעיר הקודש והמקדש - פלטרין של מלך. הדבר יפגע גם ברגשות של רוב תושבי העיר המסורתיים".

 

חבר המועצה תמיר ניר מסיעת "ירושלמים" הגיב לדברים בחריפות: "מטריד מאוד שהם מנצלים את אישור התקציב כדי להשפיע על התרבות שלנו ודברים שנראים לנו נכונים. אנחנו לא מתערבים בצורה כזו בוטה בתוכני התרבות שלהם ואנחנו מקבלים את זה שלא כל הדברים שהם עושים הם לרוחנו, אך אנחנו חיים בעיר אחת וצריך לגלות גמישות כלפי האחר".

 

ראש העיר ברקת שהה עד אתמול בפריז, ועם חזרתו לארץ יידרש היום למצוא פתרון לסוגיה. מעיריית ירושלים נמסר: "איננו מנהלים את דיוני התקציב בתקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המרוץ יתקיים? (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים