שתף קטע נבחר

צו הריסה למצפה לזכר רב-סרן בניה שראל

שר הביטחון הורה להוציא צו הריסה למצפה שהוקם לזכרו של הקצין שנהרג במבצע "צוק איתן" ברפיח ושל שני חיילים שנרצחו בטיול בנחל תלם. אביו של בניה: "מפריעה לנו מאוד התייחסותה של המדינה לזכר נופליה". גורם ביטחוני: יש לכבד את החוק

צו הריסה הוצא למצפה "רוח אחרת", שהוקם לפני כמה חודשים לזכרם של רב סרן בניה שראל, מפקד פלוגת הסיור של גבעתי שנהרג ביום "שישי השחור" ברפיח במהלך מבצע "צוק איתן", ושל שני חיילי צה"ל דוד רובין ואחיקם עמיחי שנרצחו בדצמבר 2007 כשטיילו בנחל תלם. המצפה שהוקם בשכונת "גבעת גל", ממוקם בסמוך לאזור התעשייה של קריית ארבע, הצופה אל דרום הר חברון. צו ההריסה הוצא בהוראת שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והמנהל האזרחי נערך להרוס את המקום באופן מיידי.

 

עדכונים שוטפים בטוויטר של ynet

 

משפחות השלושה הביעו את זעמם בפני אנשי המנהל האזרחי, אולם ההחלטה להרוס את המקום צפויה לצאת בימים הקרובים אל הפועל. הרב שלום שראל, אביו של בניה ז"ל, אמר שההחלטה כפוגעת בזכר הנופלים. "זה מצער מאוד. אנו תמהים ומתפלאים מההחלטה להרוס את המצפה שהוקם לזכרם של בניה, דוד ואחיקם", הוא אמר. "המצפה הוקם על אדמת טרשים שמעולם לא הייתה בבעלותו של גורם כלשהו ומעולם לא היה לה דורש, מה גם שהיא נמצאת עשרות מטרים בלבד מגבולות קריית ארבע וחברון". האב השכול הוסיף: "לנו, כמשפחה, שבנה מסר את נפשו למען עם ישראל, מפריעה מאוד התייחסותה של המדינה לזכר נופליה. זוהי עוולה מוסרית ממעלה ראשונה".

 

האנדרטה לזכר שלושת החיילים ליד קריית ארבע ()
האנדרטה לזכר שלושת החיילים ליד קריית ארבע

 

חבריהם של השלושה, שבנו את המצפה, זועמים על ההחלטה להרוס את המקום שלטענתם היווה עבורם מקום התייחדות עם זכר השלושה. "זה בסך הכול פרגולת עץ המשמשת מצפה למרחבי האזור", הסביר אליהו מגבעת גל. "קראנו למצפה 'רוח אחרת' כי לבניה, דוד ואחיקם הייתה רוח של מסירות נפש למען העם והארץ וזה מקומם לחשוב ששר הביטחון מגייס את כל המערכת על מנת להרוס פרגולה מעץ שנבנתה לזכר חברינו היקרים"

 

צו ההריסה למצפה התקבל באישורו של שר הביטחון יעלון. מפני שהתל

נבנה על אדמות סקר, מחוץ לתב"ע של קריית ארבע-חברון, ולכן ניתן לו צו הריסה מידי.

 

גורם בכיר במערכת הביטחון אמר: "מדובר בבנייה בלתי חוקית על קרקע פרטית. אנחנו חיים במדינת חוק, ולכן יש לכבד את החוק ולפנות את המקום". מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה כי "האנדרטה הוקמה באופן לא חוקי על קרקע פרטית במאחז חוות גל. המנהל האזרחי ישמח לסייע במציאת מקום חלופי ראוי וחוקי להקמת האנדרטה".


פורסם לראשונה 21/01/2015 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי יהושוע, "ידיעות אחרונות"
רב סרן בניה שראל ז"ל
צילום: יוסי יהושוע, "ידיעות אחרונות"
מומלצים