שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "מוחמד דף באיגרת ניחומים לנסראללה"
  ראש הזרוע הצבאית של חמאס, שמצבו לא ברור מאז הותקף ביתו בצוק איתן, שלח מכתב למזכ"ל חיזבאללה. גם הנייה ניחם

  רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה מדווחת היום (ה') כי מוחמד דף, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שגורלו לא ברור מאז הותקף ביתו במבצע צוק איתן, שיגר מכתב תנחומים למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה על ההרוגים בתקיפה בקוניטרה ביום ראשון. גם בכיר חמאס איסמעיל הנייה שיגר איגרת דומה.  

   

  עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  דף ונסראללה. הוא חתם? (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  דף ונסראללה. הוא חתם?(צילום: AFP)

  בחיזבאללה פרסמו את תוכן שני המכתבים שקיבל הארגון מתנועת חמאס בעזה לאחר ההתקפה בקוניטרה בתחילת השבוע, שהביאה למותם של שישה מאנשי הארגון ובהם ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה, קצין המבצעים של הארגון שחוסל בדמשק ב-2008. מכתב אחד הגיע מסגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה. הוא כתב ש"החשיבה של האויב כי באמצעות ההתנקשות בבכירים הוא שובר את רצונה של האומה ואת ההתנגדות ההולכת וגוברת שלה - היא בבחינת מדיניות כושלת".

   

  בחיזבאללה טוענים כי המסמך השני נחתם על ידי לא אחר מאשר מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, שישראל ניסתה לחסל במהלך צוק איתן. בעוד בישראל היה מי שטען שהוא מת, בחמאס טוענים כי הוא בחיים.

   

  במכתב עצמו, שצוטט בהרחבה בכלי התקשורת המזוהים עם חיזבאללה, נכתב כי כל הרובים צריכים להיות מכוונים לעבר ישראל, שממשיכה בנפשעות וברברבנות שלה. הדבר, כך במכתב, מחייב את כל ארגוני ההתנגדות באומה האיסלאמית לנהל את המערכה הבאה שלהם יחד כדי ליצור אש צולבת מעל האדמה הכבושה. במכתב החתום על ידי דף נכתב עוד כי על כל ארגוני ההתנגדות וזרמיה להתאחד נגד מי שתומכים בכניעה לישראל ועוזריה. האיגרת של דף זכתה לחתימה מודפסת ואילו הנייה חתם בכתב ידו.

   

  בביטאון חיזבאללה טוענים כי בניגוד למה שפורסם בתקשורת הלבנונית בימים האחרונים, חסן נסראללה

  לא מתכוון לנאום. ביום ראשון ייערך בדאחייה טקס מרכזי לזכרם של ההרוגים. בעיתון א-ראי הכווייתי דווח הבוקר כי בניגוד לדבריו של הגורם הישראלי בסוכנות הידיעות רויטרס, ישראל ידעה היטב מי נמצא בשיירה וכי הגנרל האיראני למעשה היה היעד האמיתי - כך לפי העיתון הכווייתי.

   

  על פי גורמים שצוטטו בעיתון הכווייתי, החשיבה של ישראל היא שהיא יכולה להתחמק מאחריות אפילו אם היא הודתה בה בגלוי - מכיוון שהפעילות המדוברת לא התרחשה בשטח איראן, אלא בשטח סוריה.

   

  העיתון הלבנוני א-ספיר מדווח הבוקר שארצות הברית מנסה להרגיע את המצב בעקבות התקיפה. לפי העיתון, שגריר ארה"ב בלבנון דיוויד היל ביקש להיפגש עם ראש הממשלה תמאם סלאם כדי להביע דאגה לנוכח ההתפתחויות האחרונות. העיתון ציטט את היל שאמר כי על כל הצדדים להמשיך להיות מחויבים להחלטה 1701, וכי לבנון מנהלת מגעים עם כמה מדינות לדרבן את הצדדים לשמור על איפוק ולשמור על המצב תחת שליטה. היל גם הכחיש, על פי העיתון, כי וושינגטון ידעה על התקיפה מראש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים