שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

השוטרת במסרון על הניצב: "מה הוא רוצה ממני הסוטה הזה?"

נשיקה בפה, פגישה בבית הקורבן, חתירה לקשר מיני ופרמוט הטלפון הנייד: לידי ynet הגיעו פרטים חדשים על אודות המעשים החמורים שמיוחסים לניצב שהכיר את השוטרת לאחר שזו פנתה אליו בבקשה לעזרה. המפכ"ל דנינו: "הפרשות האחרונות מחייבות טיפול שורש, זה מביך ומתסכל"

פרטים חדשים נחשפים מחקירת הניצב החשוד שביצע מעשים מגונים בשוטרת זוטרה והטריד אותה מינית: אנשי מח"ש נדהמו מעזות המצח של הקצין הבכיר, וגילו במהלך החקירה כי הניצב הגיע לביתה של השוטרת ולפיה החשד אף נישק אותה בפיה. עוד התברר בחקירה כי בזמן שלכאורה הותקפה שלחה השוטרת מסרון למפקד שלה ובו כתבה: "מה הוא רוצה ממני הסוטה הזה?". הקשר בין השניים נוצר לאחר שהשוטרת פנתה אל הניצב בבקשה שיסייע לה עם מצוקה שאליה נקלעה. הבוקר הגיע הקצין הבכיר לחקירה שנייה במח"ש.

 

"זה אירוע שעל פניו הוא מאוד חמור, ואי אפשר לעבור עליו לסדר היום, והוא מצטרף לסדרה ארוכה שבהם היו מעורבים בכירים בארגון", אמר מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו בהצהרה שמסר במרכז ללימודי משטרה בקריית אתא. ynet העביר את דבריו של דנינו בשידור חי.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

 

בחקירה עלה עוד כי מפקדה של השוטרת לא דיווח כנדרש על המידע שקיבל ממנה ובשל כך גם הוא נחקר במח"ש, ושוחרר לאחר שמסר את גרסתו. קצין אחר ששמע על המקרה היה זה שדיווח על המיוחס לבכיר במשטרה. לפי המידע שבידי מח"ש, הניצב חיפש קשר מיני מובהק עם השוטרת הזוטרה.

 

בתום חקירה סמויה התקשר ראש המחלקה לחקירות שוטרים, עו"ד אורי כרמל, לניצב – וזימן אותו לחקירה. הקצין הבכיר כבר ידע ככל הנראה מדוע מחפשים אותו ולפני הגעתו למשרדי מח"ש הוא פרמט לפי החשד את מכשיר הטלפון הנייד שלו. בשל כך מייחסים במח"ש לחשוד גם שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

 (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי) (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)
(צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)

"הוא התנהל כאחרון העבריינים", אמרו גורמים במשרד המשפטים בהתייחסם ל"טיפול" שביצע הניצב בטלפון הנייד האישי שלו. הניצב לא ידע בשלב זה כי השוטרת שאותה לפי החשד הוא הטריד מינית כבר מסרה עדות ובכללה פרטים מהמסרונים ששלחה למפקדה.

 

"קשה להאמין שככה מתנהג קצין כל כך בכיר", אמר גורם בכיר במשטרה. "איך הוא לא פחד לעשות את המעשים האלה בזמן שהוא שומע מה עובר על הניצבים האחרים שנחקרו בנושאים כאלה?".

הקצין הובא לחקירה שנייה. משרדי מח"ש (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
הקצין הובא לחקירה שנייה. משרדי מח"ש(צילום: אלי מנדלבאום)

"אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר שעובר על הארגון, אבל נצא ממנו מחוזקים", אמר המפכ"ל. "אתמול בלילה התבשרתי על החשד נגד קצין בכיר וחקירתו באזהרה בעבירות חמורות. מטבע הדברים אני לא יכול להתייחס לפרטים בחקירה, אבל אני רוצה לומר שאני סומך על המחלקה לחקירות שוטרים, על פרקליט המדינה, על היועץ המשפטי לממשלה שיעשו את עבודתם נאמנה".

 

דנינו אמר עוד כי "צבר האירועים בצמרת המשטרה הוא אכן קשה, מביך, מתסכל. זה אירוע שעל פניו הוא מאוד חמור, ואי אפשר לעבור עליו לסדר היום. זו סדרה של אירועים שפגעו באמון הציבור ובצדק, והם מחייבים טיפול שורש. מה שקורה ברמה האישית מאוד מעציב אותי, הוא מעציב אותי כמי שהקדיש את רוב חייו הבוגרים למשטרת ישראל. אני גם עצוב בשביל 30 אלף שוטרים ו-37 אלף מתנדבים שהתעוררו הבוקר לכותרות הללו, בזמן שהם מקדישים לילות כימים בשמירה על הביטחון של אזרחי ישראל".

 

 

ששי גז, סנגורו של הניצב החשוד בהטרדה של שוטרת, פגש בחשוד במשרדי מח"ש ומסר בתגובה לפרשה: "ניתן למח"ש לעשות את עבודתם. גם לניצב במשטרה עומדת חזקת החפות".

עו"ד ששי גז (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
עו"ד ששי גז(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")

במח"ש בטוחים כי הניצב לא ישוב בעתיד לשירות בארגון. בחקירתו הראשונית קשר עצמו הקצין לחשדות המיוחסים לו, והודה שהיה בקשר עם השוטרת הזוטרה. בתוך שורת הטלטלות שעוברת על המשטרה התברר ליחידה החוקרת במשרד המשפטים כי הקצין הבכיר קיים לפי החשד קשר פסול עם שש שוטרות נוספות. חלק מהשוטרות כבר זומנו למסירת עדות. אם הן ישתפו פעולה, הקצין צפוי להיחקר גם על מקרים אלה, אך נכון לעכשיו יודגש כי מדובר במידע בלבד.

 

בהודעה שפרסמה מח"ש צוין כי "הקצין נחקר בחשד שהטריד מינית בחודשים האחרונים שוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו, וכן ביצע בה מעשה מגונה, והכול תוך ניצול יחסי מרות. כמו כן, נחקר חשד לביצוע עבירות בגזרת שוטרות נוספות. בשלב זה החקירה בעיצומה".

 

כמו כן צוין בהודעה כי הקצין נחשד בשיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה, לאחר שמחק הודעות מהטלפון הנייד שלו. לדברי מח"ש מדובר ב"עבירה שביצע מיד לאחר שזומן טלפונית לחקירה על ידי ראש מח"ש. יצוין כי המידע שהוביל לפתיחה בחקירה הועבר למח"ש על ידי קצין משטרה ששמע על מעשה ההטרדה שביצע החשוד ודיווח - כמתחייב מתפקידו. בתום חקירתו, שוחרר החשוד לביתו בתנאי מעצר בית מלא למשך חמישה ימים".

 

החקירה עצמה אושרה על ידי הגורמים הבכירים ביותר במשרד המשפטים, לרבות היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שאישר את דבר החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
הקצין הבכיר בפתח ביתו, היום
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
צילום: אוהד צויגנברג
אישר את החקירה. היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים