שתף קטע נבחר

צילום: אביהו שפירא, רענן בן צור

מסתגרים בבתים: "אותנו לא יבריחו מפה"

תושבי מטולה והקיבוצים הסמוכים למקום התקרית החמורה בהר דב הונחו לא לצאת מהבתים. הילדים בגנים קיבלו הנחיה דומה. "אנחנו שומרים על קור רוח. יש פה הרבה כוחות צבא ואין חשש", אמר עובד בקיבוץ דן

אתר החרמון עוד נפתח הבוקר כמתוכנן, אבל ירי טיל הנ"ט על ידי מחבלי חיזבאללה לרכב סיור צבאי שינה כמובן את הכול: תושבי קיבוצי הגליל העליון הסמוכים לאזור התקרית החמורה בהר דב הונחו להישאר בבתיהם, וכך גם תושבי מטולה, שבדקות האחרונות הוחזרו לשגרה. עמוס, תושב קיבוץ דפנה, סיפר: "אמרו לנו להישאר בבתים. שומעים הדי פיצוצים, אבל הרעש נסבל. מי שאין לו מה לעשות נשאר בבתים".

 

מיכל, תושבת קיבוץ דפנה, סיפרה: "כרגע יש פה כיתת כוננות על הגדר, חיילים וחבר'ה מהקיבוץ ששומרים. הכבישים כולם חסומים ושומעים בומים כבר עשר דקות. אנחנו בבתים, הודיעו לנו לא לצאת, ובדיוק חזרתי עכשיו מקריית שמונה, הצלחתי להיכנס לקיבוץ דרך כביש עפר. בגני הילדים התקבלה הוראה לא להוציא את הילדים משם כרגע".

 

גזרת הר דב, הבוקר (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
גזרת הר דב, הבוקר(צילום: אביהו שפירא)


רותי, סייעת בגן ילדים לבני 3-6 בקיבוץ שניר, קיבלה הודעה להישאר בגן החל מהשעה 11:30. "אמרו לנו לא לצאת מהגנים ויש כיתת כוננות של הקיבוץ שמסתובבת. הכנסנו את הילדים לחדר הטלוויזיה, שהוא החדר המוגן, כדי שלא ישמעו את הבומים, ויש המון, כל רגע, אנחנו ממש קרובים להר דב", סיפרה. "הילדים שאלו למה אנחנו מכניסות אותן מהחצר, השבנו שיש בומים ושביקשו מאיתנו להיכנס, אבל אנחנו אמורים לחגוג יום הולדת לאחת הבנות וזה מטשטש את המצב".

 

משה בן ארי, תושב קרית שמונה שעובד בקיבוץ דן, סיפר ל-ynet: "שמענו לפחות שישה פיצוצים. אנחנו מחוברים למערכת הודעות של הקיבוצים באזור. קיבלנו הודעה במסרונים להישאר במרחבים מוגנים  

ולא לצאת מהיישוב ללא הודעה וללא אישור עד להתבהרות הדברים. אנחנו בתוך המפעל ויש שם מרחב מוגן, אנחנו ממשיכים את העבודה אבל לא יוצאים מחוץ למפעל. ההוראה לגני הילדים באזור היא להישאר בתוך הגנים ולא לצאת. אנחנו כרגע שומרים על קור רוח, יש פה הרבה כוחות צבא כך שאין חשש".

 

תושבת קיבוץ דן מספרת כי נשמעו 'בומים' אדירים ואז התקבלה הודעה להיכנס למרחבים מוגנים. "ירדתי לגן הילדים והכנסתי את הילדים לחדר מוגן. היה חשש לחדירה לקיבוץ ונעלו את הקיבוץ אבל הסירו אותו. כל הזמן יש בומים מטורפים, ממש כל כמה דקות", סיפרה. "הורים באו לחת את הילדים מהגן. כרגע כולם ממש רגועים שם ואומרים שירדה הכוננות, אבל כשהכול התחיל הגננות קצת נלחצו אבל הילדים היו רגועים. אנחנו בכוננות כבר לא מעט זמן אבל אין לי חשש שתהיה מלחמה, אלה לא התחושות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
העשן נראה למרחוק בגבול
צילום: ערוץ 10
מומלצים