שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

המפכ"ל דנינו פיטר את סגנו ניצב מור

רב-ניצב דנינו הדיח את ניצב מור החשוד בהטרדה מינית של שוטרות וקיום קשר פסול עמן. ניצב מור ביקש לפרוש, אך דנינו החליט לפטר אותו

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, פיטר הערב (יום ד') את סגנו ניצב ניסים מור. ניצב מור חשוד שביצע מעשים מגונים בשוטרת זוטרה והטריד אותה מינית, וכן בקיום קשר פסול עם שש שוטרות נוספות.

רצה לפרוש, אך המפכ"ל פיטר. מור (מימין) עם השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רצה לפרוש, אך המפכ"ל פיטר. מור (מימין) עם השר אהרונוביץ' והמפכ"ל דנינו(צילום: מוטי קמחי)

דנינו ומור נפגשו בעקבות בקשתו של הסגן לפרוש לאחר 35 שנות שירות ועל רקע הנסיבות. המפכ"ל סירב לבקשתו והודיע לו כי לאחר שקיים דיון בעניינו עם ראש אגף משמעת, היועץ המשפטי וראש מחלקת משמעת ולאחר שעיין בחומר שהגיע ממח"ש בעניינו, החליט המפכ"ל לפטר את ניצב מור בכפוף לשימוע ולאישורו של השר לבטחון הפנים.

 

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים סיימו ביום שלישי לגבות עדויות משבע שוטרות שלפי החשד הוטרדו או היו בקשר פסול עם מור. החוקרים לקחו מחלק מהשוטרות את מכשירי הטלפון

הניידים כדי לבדוק את ההתכתבויות שקיימו עם מור. במקביל בודקים החוקרים מידע על אודות נשים נוספות שייתכן שהיו בקשר עם הסמפכ"ל.

 

חוקרי מח"ש הזמינו מאגף משאבי אנוש של המשטרה את התיקים האישיים של השוטרות שהעידו כדי לבדוק אם סגן המפכ"ל התערב באופן אישי בענייניהן. החוקרים יבקשו לבדוק אם מור קידם את השוטרות איתן היה בקשר.

 

העדויות נחשבות "בעייתיות" עבור ניצב מור. חלק מהשוטרות אישרו כי קיימו עמו יחסי מין וחלק סיפרו כי הטריד אותן מינית. החוקרים קיבלו כבר עדויות על מסרונים בעלי אופי מיני שבהן כתב הסמפכ"ל דברים שברצונו לעשות לאותן נשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ביקש לפרוש, אך פוטר. ניצב ניסים מור
צילום: עמית שאבי
מומלצים