שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גורי אלפי: "רצינו להיות על המסך בבחירות"
  לחצים פוליטיים? בעיות כלכליות? "הכל ספקולציות". גורי אלפי מבהיר שהמעבר של "מצב האומה" לערוץ 10 לא נעשה בגלל סכסוך עם רשת. בראיון הוא מספר גם על הסמסים ממירי רגב וההערצה לאלי אוחנה

  לפני כחודש נפל דבר בעולם הטלוויזיה הקטן שלנו. תוכנית הסאטירה "מצב האומה", ששודרה בזכיינית ערוץ 2 רשת במשך שמונה עונות, סיימה את דרכה בזכיינית, והפאנליסטים ליאור שליין, גורי אלפי, אורנה בנאי ועינב גלילי הכריזו על מעבר לערוץ 10. מדוע תוכנית מצליחה, שזכתה לרייטינג נאה ולחשיפה רבה, מחליטה לעבור לבית שנמצא בסכנת סגירה מתמדת? התשובה, לדבריו של גורי אלפי, טמונה בעיקר בתזמון.

   

  עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  "ההרגשה היתה די מחורבנת", מודה אלפי בראיון, רגע לפני עליית התוכנית הערב (ג') בשמה החדש - "גב האומה". "הרגשנו שהגענו למבוי סתום מול רשת. רצינו להיות על המסך בתקופת בחירות, וזה לא יצא. גם לפני שנתיים היה אותו סיפור, רק שאז ביקשנו מהציבור את עזרתו, וכעת הרגשנו שזה פתאטי. זה נראה מתוזמן: גם לפני שנתיים ירדנו לפני תקופת בחירות, וגם דרך העיניים הכי לא מקצועיות - זה לא נראה מתאים".

   

  גורי אלפי. "בטלוויזיה אני קודם כל מצחיק" (צילום: מיה שוורץ) (צילום: מיה שוורץ)
  גורי אלפי. "בטלוויזיה אני קודם כל מצחיק"(צילום: מיה שוורץ)
   

  יש טענות שהעזיבה שלכם קשורה ללחצים פוליטיים שהופעלו על רשת. נתקלת בזה?

   

  "על זה שמעתי רק מהתקשורת. תראה, עשינו ישיבות לפני שהחלטנו לעבור. כל אחד הביע את דעתו, וההחלטה לעזוב היתה עם הרבה כאב, לאף אחד לא היה אינטרס לעזוב. רשת מבחינתי היא סוג של בית מאז 2002, ואני ממשיך לעבוד איתם בלי קשר. רצינו להיות על המסך גם ב'צוק איתן' וזה לא יצא. כל מה שנאמר על המעבר שלנו היו ספקולציות, לא היו הוכחות שהיו לחצים פוליטיים. יש כאן שילוב של דברים שקשורים בכלכלה של ערוץ ולאו דווקא בכלכלת 'מצב האומה', כי היא היתה מרוויחה וזולה. אבל כנראה שהערוץ עשה את החישובים שלו".

   

  היו פעמים שצונזרתם ברשת, שהתערבו לכם בתכנים?

   

  "ליאור שליין הוא העורך של התוכנית והוא הכי מעורב מההתחלה ועד הסוף, אני מניח שהוא עבר יותר את צד התשאולים והעבודה הצפופה מול הערוץ, אבל אני יכול להגיד לך שאני לא זוכר מקרה שצונזרנו. אפילו דברים שאמרנו על אודי אנג'ל והאחים עופר נכנסו לתוכנית, אלה דברים שלא קיימים באף ערוץ אחר. אני לא מאשים את רשת ואף פעם לא האשמתי אותם בכזה דבר. אין שום איבה".

   

  בטוח לגבי עניין האיבה?

   

  "מספיק נו, בסוף אנחנו בעסקי השעשועים, לא עשינו מהלך הרסני לא כלפי רשת ולא כלפי עצמנו. לא צריך להיות דרמטיים לא לפה ולא לפה. בעוד שנה או שנתיים יכול להיות פרויקט עם רשת, קשת, ערוץ 10. הביצה הזאת קטנה והתקרה נמוכה אז כולם חייבים להתפרס לצדדים. אנחנו אצל מי שנותן לנו להביע את דעתנו בשעת הסאטיריקנים. אצל מי שנותן לנו מסך. 'ארץ נהדרת' באוויר, ערוץ 1 עשה תוכנית סאטירה שתהיה שופר נחמד לממשלה, אז גם אנחנו רוצים".

   

  "גב האומה". בית חדש (צילום: גיא כץ) (צילום: גיא כץ)
  "גב האומה". בית חדש (צילום: גיא כץ)

  "אין ציפיות לרייטינג"

  עבור אלפי זה לא יהיה הפאנל הראשון בערוץ 10 - ב-2009 העלה ביחד עם ליאור שליין, אורנה בנאי ומוטי קירשנבאום תוכנית בשם "עד הבחירות זה יעבור", והרייטינג לא הרקיע שחקים. "צריך הרבה כוחות כדי להחזיק בערוץ 10", הוא אומר בגלוי.

   

  "תמיד חיבבנו את הערוץ וגם נחלצנו לעזרתו כשהטלאנטים שלו קיבלו אצלנו במה, וכנראה שזה השתלם לנו. תשמע, אין לי ציפיות מרייטינג, גם כשעשינו את 'עד הבחירות זה יעבור' לא היו לנו ציפיות, וגם כשעברנו לערוץ 2 והתחלנו עם 'מצב האומה' לא היו ציפיות. התוכנית הצליחה גם בזכות רשת כי היא נתנה לנו מקפצות יפות של 'The Voice' ו'המירוץ למיליון'. למדתי שאם אתה עושה תוכנית טובה, בכל מקום ובכל שעה – הקהל בא".

   

  למה בעצם לעבור לערוץ ששעון החול שלו הולך ואוזל? עוד כמה חודשים תצא להפגין.

   

  "אני מזכיר לך שיש הבדל - אני עובד עם ערוץ 10, אינני טאלנט או עובד של הערוץ, ואני עושה דברים אחרים במקביל. אם אני מודאג? אני מודאג כי אזרחים צריכים להיות מודאגים מזה שערוץ יכול להיסגר, אינני חרד בגלל הפרנסה שלי. כי רק לחכות לאיקס תוכניות מהטלוויזיה זו לא הדרך לפרנס משפחה או לבנות קריירה".

   

  מתוך הפרומו ל"גב האומה" ()
  מתוך הפרומו ל"גב האומה"
   

  אלפי (38), נשוי ואב לארבע בנות, מביים בימים אלה סדרה חדשה ל-yes בשם "האחיות המופלאות שלי", ובקרוב ייצא גם הספר החדש שלו. "לא הלכתי לישון מאז שאמה, הבת הבכורה שלי, נולדה ב-2003" הוא צוחק. ובכל זאת הוא מוצא זמן להתעדכן בכל הקשור לאקטואליה ופוליטיקה, ומתחזק חשבונות טוויטר, אינסטגרם ופייסבוק פעילים ובעלי מאות אלפי העוקבי. "החשבונות האלה הם אישיים ואני יכול לכתוב שם כרצוני. בתוכנית טלוויזיה אני קודם כל צריך להיות מצחיק, ואני מקבל את זה באהבה".

   

  אתה מביע שם עמדות פוליטיות נחרצות, לא חושש ממה שקרה לאורנה בנאי?

   

  "אני לא מסתיר את התנגדותי לביבי ולעובדה שהממשלה הזאת על כל שותפותיה נכשלו. אני לא רואה בזה היגיון לתת להם להמשיך, משהו צריך לזוז. אני לא מפחד לומר את דעותיי, עם זאת אני לא מעוניין לפגוע באנשים. לפעמים כשהמדינה בוערת, אולי צריך להיות רגוע יותר ואחראי יותר, אבל זה מאחור, כולנו היינו בתוך מכבש לחצים באותה התקופה".

   

  אז תגלה לנו למי אתה מצביע?

   

  "שס", הוא צוחק. "אני יכול להגיד לך למי אני לא מצביע, אבל גם כשאלך לשים את הפתק, זה יהיה בלב כבד. אני מכיר את הדמויות הפועלות ואת הפארסה וכולם נראים כמו הסרטונים שלהם ברשת – חיוורים ולא משעשעים. מדאיג מה שקורה במדינה הזאת".

   

  אתה נמצא בקשר עם פוליטיקאים, מקבל פידבקים או הערות?

   

  "כן, זה יכול להיות סמסים אישיים ממירי רגב או ריקושטים של 'מה עשית לבנט – הורדת לנו מנדט'. זה הרי לא באמת בידיים שלנו, הפוליטיקאים עושים את הנזק לעצמם. לציבור הישראלי יש אוזן מאוד מיוחדת - כשלבני הופיעה בתוכנית, הציבור הרגיש שהטון לא מקובל, טון מתנשא. באופן כללי אנחנו לא יכולים לסבול את היהרות והזחיחות, אנחנו רוצים אנשים של עשייה".

   

  ציפי לבני בתוכנית. "הפוליטיקאים עושים את הנזק לעצמם" ()
  ציפי לבני בתוכנית. "הפוליטיקאים עושים את הנזק לעצמם"
   

  נמנעת מלהביע את דעתך על פרשת אלי אוחנה והבית היהודי.

   

  "כן, אני מעריץ של אוחנה, הוא ומלמיליאן מהאנשים שעיצבו את הילדות שלי. זה היה גדול ממני, לא רציתי לכתוב עליו כלום. חשבתי שהוא סונדל והוא לא ידע מזה, אני לא חושב שאוחנה חשב על זה עד הסוף. עשו לו עוול והוא יצא גבר כשהודיע שהוא עוזב. הניצול הזה של מזרחי ברשימה זה פשוט מביך, איך בנט לא העיף את איילת שקד ברגע שהיא אמרה שהוא חיפש 'מזרחי שהצליח', ושנאמר לה שהוא אינטליגנט? היא חשפה את הרצון בעלה תאנה מזרחי".

   

  הרשימות כבר נסגרו, אבל אולי בפעם הבאה נראה אותך בכנסת?

   

  "אני משתדל להגיד את זה בכל ראיון – אני לא ארוץ לפוליטיקה. ולמה אני אומר את זה בכל ראיון? כדי שאם תהיה לי הצעה בעתיד, אני אראה פאתטי. אל תבחרו בי אם אני ארוץ. אני רק רוצה לעשות קומדיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא כץ
  גורי אלפי. לא מעוניין לפגוע
  צילום: גיא כץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים