שתף קטע נבחר

הכל בוער: כך התרסקה תוכניתו של רזי ברקאי

סקר TGI קובע: התוכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי מאבדת כמעט 27 אחוז האזנה לעומת עלייה אצל המתחרים ברשת ב. גורמים בתחנה הצבאית: "משהו בו דעך, אין לו את האנרגיה של פעם". גל"צ: "בוחנים הנתונים כדי להשתפר"

הכל בוער: סקר TGI, המודד את חשיפת המאזינים לתחנות הרדיו השונות, שהתפרסם בשבוע שעבר, מציג התרסקות חסרת תקדים של התוכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי.

 

מהנתונים עולה, כי "מה בוער", צנחה ב-27% לעומת עלייה של התוכנית המקבילה ברשת ב'. בשעה הראשונה של התוכנית "מה בוער" חלה צניחה בשיעורי האזנה מ-7.5% בחודשים יולי-דצמבר 2013 ל-5.5% באותם חודשים בשנה שעברה. מדובר בירידה של 26.6 אחוזים. בשעה השנייה של התוכנית הירידה מתונה יותר מ-5.5% ל-5.3%. מדובר בירידה של 3.6 אחוזים.

רזי ברקאי. מתרסק ברייטינג (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
רזי ברקאי. מתרסק ברייטינג(צילום: יאיר שגיא)
 

באותן שעות חלה עלייה בשיעור האזנה לרשת ב' – המשדרת גם היא תוכנית אקטואלית באותן שעות - של בין 0.4% ל-0.7% - ל-6.4% ו-5.8% בהתאמה. מדובר על עלייה של 6.6% ו-13.7% בהתאמה לעומת 2013. כך, שלמעשה, שיעורי האזנה לרשת ב' בין 9:00 ל-11:00 בבוקר גבוהים, על-פי הסקר האחרון המתייחס ל-2013, מאלו של רזי ברקאי בגלי צה"ל, וזאת בניגוד לנתונים של 2013 שבהם ברקאי הוביל בביטחה על המתחרים מקול ישראל.

 

"רזי ברקאי הוא עיתונאי רב זכויות שעשה קריירה מפוארת שנים ארוכות, אבל עכשיו נדמה שמשהו בו דעך. כבר אין לו את האנרגיה של פעם, וזה מתבטא בירידה חדה בנתוני הרייטינג", אמרו גורמים בגלי-צה"ל. "גם אופן בחירת האייטמים לתוכנית גורם נזק. יש ימים שהתוכנית נפתחת במנותק לחלוטין מסדר היום הציבורי. זה מבריח מאזינים. רזי אוהב להתעסק בכל מיני נושאים שלא מעניינים אנשים. הוא יכול לראיין שוב ושוב את ד"ר סעיב עריקאת למרות שהאיש כבר שנים לא מחדש דבר. איך מאזינים לא יברחו?".

 

איש מילואים בכיר בתחנה אמר: "הגיע הזמן לעשות שינוי ברצועת השידור הזו, אחוזי הנטישה מדברים בעד עצמם".

 

מגלי-צה"ל נמסר בתגובה: "רזי ברקאי הוא מבכירי השדרים בישראל, ותכניתו משודרת בגלצ למעלה מ 16 שנה. רזי הוא עיתונאי נטול פניות ומערכת התכנית משקיעה זמן ומחשבה בבחירת הנושאים העולים לשידור. אנו בוחנים את עצמנו ואת נתוני ה-TGI כדי להשתפר כל העת לטובת מאזיני גל"צ וקהלים חדשים שאנו מבקשים לצרף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ברקאי. "מראיין שוב ושוב את סעיב עריקאת"
צילום: ירון ברנר
מומלצים