שתף קטע נבחר

גיאולוג: "יש כ-5,000 בולענים באזור ים המלח"

אתמול התגלה באמצע כביש 90 באזור ים המלח בולען בעומק שבעה מטרים ובקוטר שבעה מטרים. בראיון לאולפן ynet מרגיע הגיאולוג אלי רז כי מדובר בבולען קטן עד בינוני, ומגלה כמה בולענים יש כנראה באזור ואיך הם נוצרים

במשך כשנתיים ידעו המומחים על הימצאותו של הבולען בכביש 90 באזור ים המלח וכשהוא הפך למסוכן נסגר הכביש לתנועה. כך גילה היום (ב') הגיאולוג והיועץ הסביבתי אלי רז בראיון לאולפן ynet. הוא העריך כי יש כ-5,000 בולענים באזור ים המלח.

 

 

רז אמר שלא מדובר בבולען ענק: "הוא בולען בסדר גודל קטן עד בינוני". לדבריו, מאז שהתגלה הבולען הכביש היה מוגן על-ידי החברה הלאומית לדרכים, שהתארגנה בהתאם. הוא אמר כי בעזרת לוויין זוהה הבולען הזה כבר לפני שנתיים.

 

הגיאולוג אמר כי הבולענים נוצרים בעקבות הירידה במפלס ים המלח וכיוון שהמים כבר לא מגיעים אליו ומצד שני יש בריכות אידוי, דבר שגורם לירידת המפלס ולשינויים בשכבת הקרקע.

 

הכביש נסגר לתנועה ()
הכביש נסגר לתנועה

 

ראש מועצת תמר דב ליטבינוף אמר אתמול כי השקע שהתגלה לפני כמה ימים באותו מקום היווה את הסיבה לסגירת הכביש.

 "מתחת ליריעה הגיאוטכנית התגלה בולען די גדול. היריעה בעצם הגנה עד היום מקריסת הכביש פנימה לתוכו". הוא תיאר את גודלו של הבולען: "יכול לבלוע מכונית. זה אומר שפעלנו נכון ובדקה ה-99, לפני שיכול היה לקרות אסון. עם כל הצער שנובע מהסטת התנועה שגורמת אי-נוחות לתושבים ולטבע, שמירה על חיי אדם קודמת לכול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים