שתף קטע נבחר

אב הבית במעון רה"מ ביקש חסינות כדי למסור חומר מפליל נגד נתניהו - המשטרה סירבה

במשך כשעה וחצי העיד מני נפתלי, אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה, על התנהלות משפחת נתניהו. הוא לא מסר לחוקרים חומר פלילי נוסף מחשש להפללה עצמית. בקשתו לקבל חסינות מהמשטרה כדי למנוע הפללה עצמית - לא נתקבלה. לפיד: " נתניהו, תפסיק להסתתר מאחורי רעייתך. נתניהו הוא נבחר הציבור והאחריות עליו"

במשטרה סירבו לתת חסינות למני נפתלי, אב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי למנוע ממנו להפליל את עצמו. לכן הוא לא מסר לחוקרים חומרים הקשורים על ההתנהלות במשרד ראש הממשלה.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

נפתלי מסר היום (ד') במשרדי יאח"ה עדות על ההתנהלות במעון ראש הממשלה. נפתלי היה במקום במשך כשעה וחצי אך לא מסר לחוקרים את כל הדברים שהתכוון, בין היתר בשל החשש להפללה עצמית. גורמים במשטרה אמרו שלא מדובר בעדות דרמטית שתגרום להם לפתוח בחקירה. בינתיים ממתינים החוקרים להכרעת היועץ המשפטי לממשלה בנושא.

 

מדוע מסרבת המשטרה לקבל חומר מפליל נגד ראש הממשלה? המפכ״ל יוחנן דנינו (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
מדוע מסרבת המשטרה לקבל חומר מפליל נגד ראש הממשלה? המפכ״ל יוחנן דנינו(צילום: איתי בלומנטל)

 

 

נפתלי (36) כיהן כאב הבית במעון ראש הממשלה במשך 20 חודשים, בין פברואר 2011 לנובמבר 2012, עד שהתפטר משום שלא ניתן לו התקן שהובטח לו, לטענתו. נפתלי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים תביעה נגד משרד ראש הממשלה, נגד סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, נגד רעיית ראש הממשלה וכן נגד ראש הממשלה נתניהו עצמו, באופן אישי.

 

הוא תובע משלושת הגורמים הללו פיצוי של 1.1 מיליון שקל, וכן תובע התנצלות ופיצויים בסך 100 אלף שקל מנתניהו, בגין לשון הרע והוצאת דיבה בעקבות

 ראיון שבו טען שנפתלי פוטר וסולק מעבודתו, אף שהוא התפטר. לאחרונה פנה נפתלי לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה לזמן לעדות את שרה נתניהו. הדיון הראשוני נקבע ל-8 בינואר, אך לאחר מכן נדחתה פתיחת ההליך לאחר הבחירות. 

 

במקביל, יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר הערב בתוכניתה של גאולה אבן בערוץ הראשון: "אני אומר לראש הממשלה: אם אתה רוצה שיפסיקו לתקוף את רעייתך. תפסיק להסתתר מאחוריה. נתניהו הוא נבחר הציבור והאחריות עליו". לפיד הוסיף: "לא הכול פלילי. יש גם שחיתות מוסרית". לדבריו, "אפשר לצפות שהמבקר והיועץ המשפטי לממשלה דווקא לפני הבחירות יירצו שהציבור הישראל ייידע למי הוא מצביעי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מני נפתלי ביציאה מהעדות
צילום: מוטי קמחי
מומלצים