שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו: "לא ארכיב קואליציה עם השמאל"

  המאבק בין הליכוד לבית היהודי גרם לראש הממשלה לחתוך ימינה. "תהום אידיאולוגית פעורה בין הליכוד ובין מפלגת העבודה על חבריה האנטי ציוניים". הרקע להצהרה: הרצון לזכות בעוד קולות מהימין על חשבון מפלגתו של בנט

  במסגרת המערכה שהליכוד והבית היהודי מנהלים על המנדטים בגוש הימין, ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר הערב (א'): לא ארכיב קואליציה עם מפלגות השמאל. בהודעה שפרסם לא התייחס נתניהו באופן רשמי למפלגה כזו או אחרת ולא נקב בשם ״המחנה הציוני״, אך כן אותת למצביעי הימין.

   

   ביבי חביבי // החדש של נוי אלוש // רק ב-ynet

   

  נתניהו ובנט. קרב קשה על קולות הימין (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי) (צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)
  נתניהו ובנט. קרב קשה על קולות הימין(צילום: AFP, אלכס קולומויסקי)

  ״ראש הממשלה הבהיר כי לא ירכיב ממשלה עם מפלגות השמאל וכי מפלגת הבית היהודי תשב בממשלתו״, נמסר

   מהליכוד בשם נתניהו, ״אבל אם הליכוד לא יהיה מספיק גדול - אין שום ביטחון שהרכבת הממשלה תוטל על בנימין נתניהו״.

   

  בפוסט שהעלה נתניהו הוא חידד את דבריו: "תהום אידיאולוגית פעורה כיום בין הליכוד ובין בו'׳י, ציפי ורשימת מפלגת העבודה על חבריה האנטי ציוניים. אם הליכוד לא יהיה מספיק גדול אין שום ביטחון שהרכבת הממשלה תוטל עליי וייתכן שתקום ממשלת שמאל".

   

  הרקע להצהרתו של נתניהו קשור למערכה שהליכוד מנהל בימים האחרונים מול הבית היהודי. הליכוד מבהיר בהזדמנויות שונות כי הבית היהודי יהיה בכל מקרה בממשלה, ולכן קורא למצביעי הימין להצביע לליכוד. בבית היהודי לעומת זאת אומרים כי התפלגות ההצבעה בימין תקבע איזו ממשלה תקום. בית יהודי קטן, אומרים שם, יכפה הקמת ממשלת שמאל. במטרה להילחם בטיעון זה מבהיר נתניהו כי בכל מקרה לא ירכיב ממשלת שמאל.

   

  מהמחנה הציוני נמסר בתגובה לדברים: "שאפו לביבי, שלראשונה מאז נבחר לראשות ממשלה אמר את האמת שלו. התרגום לדברי נתניהו ברור: בחרת ביבי - קיבלת סטרוק, בחרת ליכוד - קיבלת ברוך מרזל. דבריו של נתניהו מבהירים באופן סופי שהבחירות האלה הן בין המחנה הציוני לימין הקיצוני. אנחנו נדאג שביבי, סטרוק ומרזל ישתפו פעולה באופן הדוק על ספסלי האופוזיציה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות"
  בנימין נתניהו
  צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות"
  מומלצים