שתף קטע נבחר

גם יצחק בן נר מסיר מועמדותו לפרס ישראל

הסופר יצחק בן נר הסיר מועמדותו לפרס ישראל בתחום הספרות, זאת בעקבות התערבות ראש הממשלה בנימין נתניהו בהרכב ועדת השופטים לפרס, שגררה את התפטרותם של חבריה - והובילה גם להסרת מועמדותו של הסופר יגאל שוורץ

במכתב למזכירות פרס ישראל, הודיע הבוקר (ד') הסופר יצחק בן נר על הסרת מועמדותו לפרס, זאת בעקבות התערבותו ראש הממשלה בנימין נתניהו בהרכב השופטים בועדת הפרס לספרות. "ברצוני להסיר את מועמדותי לפרס שהוגשה לכם, במחאה על פריצת הרשות המבצעת ברגל גסה לתחום זה והפיכת פרסי ישראל לחלוקה גסה על פי טעמם של ראש הממשלה ויועציו", כתב והוסיף: אנא אשרו הודעתי זו, שילחו אלי בחזרה את כל טופסי המועמדות ועותקי ספרי ששלחתי". מוקדם יותר פורסם כי גם הסופר יגאל שוורץ הסיר מועמדותו לפרס.

 

לא מעוניין בפרס. יצחק בן נר (צילום: עידן הובל) (צילום: עידן הובל)
לא מעוניין בפרס. יצחק בן נר(צילום: עידן הובל)

הסרת מועמדותו של בן נר מגיעה לאחר שפסלה לשכת ראש הממשלה בצעד חריג את הפרופסורים אבנר הולצמן ואריאל הירשפלד מלשמש שופטים בועדת פרס ישראל לספרות ושירה - מה שהוביל גם להתפטרותם של פרופסור נסים קלדרון, פרופסור נורית גרץ, פרופסור זיוה בן פורת וד"ר אורי הולנדר מתפקידם כשופטים בה. על הדברים אמר ל-ynet פרופ' קלדרון: "זה צעד בוטה לחלוטין של התערבות של פוליטיקאי בשיקולים של הפרס הכי חשוב בארץ, ופגיעה עצומה במוניטין של הפרס".

 

יצחק בן נר כתב כ-20 רומנים, קבצי סיפורים, ספרי ילדים ומחזות. בין ספריו הנודעים: "בעקבות מבעיר השדות", (1966), האיש משם (1967), שקיעה כפרית (1976), אחרי הגשם (1979), ארץ רחוקה (1981), פרוטוקול (1983), מתחם אויב (1997), המסע הלילי הארוך הביתה (2013). מקצת מספריו עובדו לסרטים ולסדרות טלוויזיה. רבים מספריו ראו אור בחו"ל, בין השאר באנגלית, צרפתית, רוסית, גרמנית, ספרדית, סינית ויפנית. בן נר הוא חתן פרס עגנון, פרס ברנשטיין ופרסים ספרותיים נוספים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
יצחק בן נר. לא רוצה את פרס ישראל
צילום: מיכאל קרמר
לאתר ההטבות
מומלצים