שתף קטע נבחר

קריאה נרגשת של משפחה: תרמו לב לאחינו הגוסס

מצבו של אליהו בר און, עיוור וחולה לב, החמיר והוא חובר למכונת לב ריאה. כעת, כשהוא בראש רשימת הממתינים להשתלה, יוצאת משפחתו בקריאה נרגשת במודעות בעיתונים: "אם יקירכם במצב של מוות מוחי, תרמו את איבריו והצילו את אליהו"

נלחמים על חייו: אליהו בר און (ביטון), מאושפז במצב קריטי והועבר לראש רשימת הממתינים להשתלת לב. בימים האחרונים חלה קריסה נוספת במצבו והוא חובר למכונת לב ריאה. כעת קוראת משפחתו למשפחות שיקירם נמצא במוות מוחי: תרמו את הלב והצילו את חייו של אליהו.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

קראו עוד:

2014: ירידה של 18% במספר השתלות האיברים

למה צריך לטוס לחו"ל כדי לעבור השתלת איברים?

 

בר און, בן 64, עיוור ואב לארבעה, ניהל מלון בוטיק וספא בחוף תל אביב. לפני כחודש הוא לקה בהתקף לב. הוא אושפז בבית החולים איכילוב ולאחר כשלושה ימים מצבו החל להשתפר. אלא שאז חלה הידרדרות במצבו והוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ לב.

 

אליהו בר און ואחיו אבי ביטון. "אחי בין חיים ומוות"
אליהו בר און ואחיו אבי ביטון. "אחי בין חיים ומוות"

חותמים עכשיו:

לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

 

"אחי עזר לאנשים כל חייו"

מצבו של בר און המשיך להחמיר והוא הועבר, כשהוא מונשם ומורדם, לבית החולים בילינסון, שם חובר למכונת לב ריאה. מכונה זו שואבת את הדם, מחמצנת אותו ומזרימה בחזרה אל הגוף, ובכך עוקפת את פעולת הלב והריאות. מכשיר זה מהווה "גשר" של מספר ימים, עד להשתלה.

 

המודעה הנרגשת שפרסמה המשפחה  ()
המודעה הנרגשת שפרסמה המשפחה

מצבו של בר-און מוסיף להידרדר, וכעת משפחתו קוראת לציבור להציל את חייו: "אחי בין חיים ומוות", אומר אחיו, אבי ביטון, "עינינו נשואות לרופאים אשר נלחמים להחזיקו בחיים. אחי אדם שכל חייו עזר ודאג לחברה. הוא שירת בצה"ל, ולמרות עיוורונו סייע לעיוורים ונתן להם כתף תומכת וכלים להתמודד עם הקשיים בחיים".

 

"לצערנו, בשנה החולפת היו רק שמונה השתלות לב, בשל שיעור התרומה הנמוך בישראל", אומר ביטון, "אני פונה למשפחות שלצערנו יקיריהם נמצאים במצב שמאפשר תרומת איברים להציל חיים, להסכים לתרום איברים ולראות חלק מיקיריהם ממשיכים את החיים אצל אליהו".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליהו בר און ואחיו אבי ביטון. בראש רשימת הממתינים להשתלת לב
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים