שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הממשלה: תוקם רשות סייבר לאומית
  לצד מטה הסייבר, הרשות לאבטחת מידע וגופים נוספים, תוקם רשות לאומית שתנהל פעולות הגנה נגד תקיפות סייבר

  "הממשלה אישרה היום (א') תכנית מקיפה להיערכות הלאומית במרחב הסייבר", כך נמסר מדוברות משרד ראש הממשלה. הרשות תפעל לצד גופים נוספים בישראל שאמונים על סייבר והגנה מפני תקיפות מקוונות.

   

   (צילום: ShutterStock) (צילום: ShutterStock)
  (צילום: ShutterStock)

   

  לפי ההודעה "הרשות תישא באחריות הלאומית הכוללת להגנת הסייבר ותוקם במתווה תלת-שנתי הדרגתי. הרשות תנהל את פעולות ההגנה כדי לתת מענה מקיף נגד תקיפות סייבר, לרבות טיפול באיומים ובאירועים בזמן אמת". כיום קיים מרכז הלאומי להתמודדות עם איומי סייבר (Cert IL) ובכוונת הרשות הדשה להפעיל מרכז CERT חדש, "במטרה לחזק את חוסנם של כלל הארגונים והמגזרים במשק".

   

  כיום פועלים בישראל מספר גופים שאחראים על סייבר ובטחון מידע בגזרות שונות. צה"ל מחזיק יחידות סייבר שונות, בין השאר בחיל המודיעין. למשטרת ישראל יחידת סייבר כחלק מלהב 433, לשב"כ ישנה הרשות הממלכתית לאבטחת מידע ועוד.

   

  מענה לא מספיק

  בהודעה עוד מסבירים כי הרשות החדשה תפעל לצד מטה הסייבר הלאומי "הרשות והמטה יהוו מערך סייבר לאומי אחוד במשרד ראש הממשלה, בראשות ראש המטה, ד"ר אביתר מתניה".

   

  בדברי ההסבר להחלטה צוין כי "המענה הנוכחי של מדינת ישראל לאיומים במרחב הסייבר אינו שלם ואף אינו מספק. עד כה, מענה זה התמקד כמעט בלעדית

  בהגנה איכותית על מערכות ממוחשבות חיוניות ועל גופי הביטחון. כעת נדרש מענה לאומי כולל, בדגש על המגזר האזרחי (לרבות הממשלתי), שיבסס את שיתוף הפעולה ההכרחי, ירתום את היכולות הלאומיות ויסנכרן את המאמצים הרלוונטיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים