שתף קטע נבחר

איך תיראה המערכה הבאה בצפון ובדרום?

ארגוני הטרור שמסביבנו פועלים כל העת לקראת העימות הבא: חיזבאללה מחזק את אחיזתו בגולן הסורי ומנסה ליצור חזית נוספת מול ישראל וחמאס מבצע ניסויים ברקטות חדישות ומשקם את המנהרות שנהרסו ב"צוק איתן". מתי ייפתח סבב האלימות הבא ומול מי? צפו בדיון באולפן ynet

לאחרונה הופיעו דיווחים בכלי התקשורת לפיהם חמאס ביצע ניסויים רבים בשיגור רקטות לעבר הים ובמקביל ממשיך במאמצים להתחמש מחדש. אין ספק כי הארגון מכשיר את עצמו לקראת הסבב הבא עם ישראל. במקביל חיזבאללה מחזק את אחיזתו בגולן הסורי ונוגס בשטחים שבשליטת המורדים ומזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, משמיע איומים תקיפים נגד ישראל. רוחות המלחמה חוזרות לנשוב, אך איך תיראה המערכה הבאה? אירחנו באולפן חוקרים מהמכון למחקרי ביטחון לאומי. צפו בדיון

 

 

אל"מ במיל' גבי סיבוני, ראש תכנית צבא ואסטרטגיה במכון, אמר כי מוקדם להבין את תוצאות "צוק איתן". "עדיין יש שקט ואני מקווה שזה יימשך. אי אפשר להיכנס לתוך הראש של החמאס ולכן צריך לחשוב איך אנחנו רוצים שתיראה המערכה הבאה וצה"ל צריך לדעת להפעיל את הכוח שלו בהתאם", הוסיף.

 

לדברי עומר עינב, עוזר מחקר במכון, חיזבאללה לא ממהר להתחיל עימות חדש בצפון ולא נראה שיקרה אחד כזה. "יש זיקה בין מה שמתרחש בעזה לבין גבול הצפון. עקומת הלמידה של חיזבאללה מושפעת מחמאס ולהיפך. נוכל לצפות להפתעה שחיזבאללה מכין לנו לקראת העימות הבא".

 

דודי סימנטוב, חוקר בתחום המודיעין אמר כי חמאס לא מקבל את רעיון הפירוז והוא דואג להכשיר את עצמו לסיבוב הבא. סימנטוב מתח ביקורת על תכנון לקוי באסטרטגיה ואמר כי "אנחנו מתכוננים למלחמה שעברה ועושים שיפורים טקטיים, בעוד שהצד שמולנו מתפתח ומכין לנו מלכודות שאנחנו ניפול בהם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה ממשיך לאיים: חיזבאללה נערך לקראת העימות הבא
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
בשיתוף המכון למחקרי בטחון לאומי
מומלצים